6.-7.1.2018 ŽENY PŘEBOR ČOS CHOCEŇ

6.-7. 1. 2018 PŘEBOR ČOS LIGOVÝCH DRUŽSTEV.

Letošní přípravu na mistrovské utkání jsme zahájily již první víkend v tomto roce, kdy jsme se zúčastnily finále přeboru ČOS žen, který se každoročně pořádá v Chocni. Tohoto turnaje se mohou zúčastnit pouze družstva hrající ligovou soutěž za spolek Sokol, tudíž jsme si mohly porovnat síly s ostatními týmy z vyšších ligových soutěží. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin.

Skupina A – TJ Sokol Frýdek Místek, TJ Sokol Šlapanice, TJ Sokol Žižkov Praha, TJ Sokol Šternberk

Skupina B – TJ Sokol Dobřichovice, TJ Sokol Česká Třebová, TJ Sokol Nusle Praha, TJ Sokol Juliánov
                      Brno

V sobotu jsme odehrály zápasy ze skupiny a díky příznivému času i dohodě týmů jsme zvládly odehrát zápas určený na další den. Celkově se nám ve skupině moc nedařilo. Do prvního zápasu, proti TJ Sokol Nusle Praha, jsme nastoupily s touhou po výhře. To se nám během zápasu změnilo, když štěstí doprovázelo spíše soupeřky. Naše bojovnost a koncentrovanost na soupeřky nestačila. V mírně podobném duchu jsme odehrály i druhý zápas proti týmu TJ Sokol Dobřichovice, kdy nás soupeřky více potlačily tvrdým servisem a rychlejší hrou na síti. Ani tentokrát jsme na výhru nedosáhly. Dalším – posledním týmem ze skupiny byl TJ Sokol Juliánov, se kterým jsme sehrály téměř vyrovnané utkání. Rozhodující zkrácený set byl pro nás nadějí, ale nevynucené chyby v poli i na síti přispěly k výhře soupeřkám.

Tímto jsme postupovaly ze skupiny na poslední příčce. Posledním zápasem téhož dne bylo utkání s týmem TJ Sokol Šternberk. Do utkání jsme zkoncentrovaly síly a více pozornosti v poli i obranou na síti. V prvním setu jsme si hrály „naši hru“ a více dominovaly. Ve druhém setu se nad nás dostaly soupeřky a nám už se nepodařilo jejich hru změnit. Třetí set patřil soupeřkám.

V neděli jsme odjížděli do Chocně odehrát poslední zápas turnaje. Dle rozpisu jsme hrály
 o 7. - 8. umístění v turnaji s týmem TJ Sokol Šlapanice. V prvním setu jsme vyrobily méně chyb než soupeřky. Hra v poli i na síti se nám dařila a to nám poskytlo větší jistotu. Ve druhém setu se soupeřky více rozehrály, zatlačily nás tvrdým servisem a to jim zajistilo postup do třetího setu. Hra ve třetím setu probíhala velice vyrovnaně. Bohužel se nám nepodařila uhrát koncovka a soupeř se mohl radovat ze 7. místa v turnaji.

Sestava: Kubová Radka, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla, Mikulecká Barbora, Šemberová
               Martina, Barešová Světlana, Divišová Marie, Karanská Hana, Krejsová Pavlína,
               Drymlová Martina