6. 3. 2016 STŽKY KP PCE kraje 8.kolo

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKYŇ
skupina A, 6.3.2016, 8.kolo, pořadatel TJ Sokol Česká Třebová

Kolo před koncem soutěže je jasno. Postupujeme do 1. části MČR! :-)

Pro družstvo, které tvoří starší žákyně prvním rokem, je to velký úspěch. Probojovali jsme se mezi 32 nejlepších družstev z ČR. Při počtu krajů a družstev žákyň se jedná o více než 100 družstev působících v ČR v kategorii žákyň. Postup do prvního kola MČR má zajištěno družstvo na prvním a druhém místě v kraji a 4. družstva z Českého poháru.

TJ Sokol Česká Třebová - VO TJ Lanškroun A  2:3 (-17,19,-11,22,-7

Volejbalový maraton začal v 9hod. a skončil po 16hodině. Karty byly jasné předem. Holky z Lanškrouna hrají uvolněně a v pohodě. Postup na MČR jim výrazně pomohlo zajistit lanškrounské družstvo B v předminulém kole. Nás svazuje nervozita hlavně na příjmu.

TJ Svitavy                        - VO TJ Lanškroun A  2:3 (-21,23,18,-19,-11)
Svitavy přijely s tím nejsilnějším týmem, který mají k dispozici. Ostřílené hráčky z ligy kadetek jsou také v početní hráčské převaze. S výbornou nahrávkou, razantním útokem a těžkým servisem se v zápase ujímají vedení 2:1 na sety.

TJ Sokol Česká Třebová- TJ Svitavy                 3:2 (14,-27,-21,11,12)
V prvním setu se nám podařilo otupit ostří útoku soupeřek několika bezvadnými bloky. Dramatický druhý a třetí set prohráváme. Do zápasu nás ale vrací Vendy šňůrou dělových servisů ve čtvrtém setu. V tiebreaku prohráváme 0:4, strany točíme za stavu 6:8, ale domácí prostředí a týmovost nás dotlačila k úspěchu.

Děkujeme všem za podporu při zápasech i v celém průběhu sezony.

Hráčky: L. Farago, S. Horská, T. Kahounová, A. Kohlerová, V. Koubová, N. Kubátová, M. Kubištová, , A. Říhová, V. Vomáčková.

Trenéři: J a J Koubovi