Navigation

13. 2. 2016 MLŽCI SVITAVY KP PCE KRAJE

13. 2. 2016 MLŽCI ve Svitavách

Opět po jednom měsíci naše družstvo mladších žáků jede vlakem do Svitav, tentokrát ke třem zápasům s družstvy Svitav A, B a C.

První zápas jsme odehráli s kluky z družstva A což jsou kluci převyšující naše hráče i o 30cm a někteří z nich hrají již starší žáky a jejich hra již má rychlíky a útok z doskoku (paipu). Prohráli jsme 2:0 škoda jen velkému počtu chyb při podání a nedorozumění při hře.

Druhý zápas byl s družstvem B i mezi těmito kluky je pár vysokých a šikovných kluků a 1. set skončil 25:23 ve prospěch soupeře, což byla velká škoda. Do 2. setu nastoupil soupeř jak tank a kluci opět nasekali hodně chyb a nezachytili rozdíl bodů.

Měli jsme tedy dvě prohry a kluky čekal zápas se SY C, což bylo družstvo, které postoupilo ze skupiny B.  Pokud jsme chtěli zůstat ve skupině A bylo nutné tento zápas vyhrát. Toto družstvo je složeno z kluků ročník 2004 a byť jsou mezi nimi kluci, kteří opět převyšuji výškově ty naše, naši kluci celkem lehce vyhráli, v prvním setu získal 5 bodů z podání Míša Štech, který podával do místa kde soupeř přebíhal, v druhém setu měl soupeř velký problém s vrchním podáním Michala Bělky, který získal osm bodů. Kluci hráli ve složení Bělka, Dušek, Hruška, Hurt, Štech a Šumbera, bohužel bez možnosti střídání. Kluci Svitav mají velkou výhodu v počtu hráčů, což je možné jen závidět.

Za ml. žáky Markéta Bělková a Míra Štech.