Navigation


2017 SOUSTŘEDĚNÍ 3

3. TURNUS VOLEJBALOVÉHO SOUSTŘEDĚNÍ-JUNIORKY, JUNIOŘI, KADETI A STARŠÍ ŽÁCI 19. 8. -26. 8. 2017.

 

Volejbalistům Sokola Č. Třebová začal 19. 8. 2017 3.turnus volejbalového soustředění. Tentokrát začala příprava na sezónu 2017-2017 straším žákům, kadetům, juniorům, juniorkám a ženám. Ženy a juniorky začaly nabírat kondici hned po obědě na horské chatě Karosa, v Říčkách v O. horách, starší žáci, kadeti a junioři se zúčastnily turnaje v Písečné. Turnaj splnil očekávání. Posloužil k rozehrání před sezónou a sbírání další herní zkušenosti. Na turnaji kluci obsadili 10. a 11. místo.

Další den  soustředění JKY, JŘI, STŽCI, ŽENY proběhl bez zranění a v duchu předchozích dní. Udělalo se spousta volejbalové práce, a v duchu připomenutí sovětské okupace z roku 1968 jsme okupovali všechna sportoviště kolem chaty Karosa. Ženy zpevňovaly postavy kondičním cvičením, pracovaly na základních herních činnostech jednotlivce, STŽCI posilovaly kosterní svalstvo na Bose, prováděly výběhy v krátkém krosu, JKY pracovaly za zvyšování výskoku a JŘI pracovaly na přihrávce, podání a posilování s medicinbaly. Všechny děti ráno plnily motorické testy a večer všichni odehráli turnaj dvojic. 1. místo Kašparová, Kadlec, 2. Štefanová, Hubáček, 3. místo Andrlová, Lukáš. Večer jsme s juniory provedli metodický rozbor videa nácviku podání. M. Kadlec

4.den soustředění se nesl v duchu pokračování nabírání fyzické kondice, zdokonalování individuálních herních činností a večerního video rozboru. Večerní turnaj všech kategorií skončil takto:

1. místo Skřivánek a Hurt, 2. místo Horáková a Hladílková, 3 . místo Kadlec, Šumbera.

Středa 23.8.2017 byla dnem odpočinkovým. Na dopoledne byl naplánován výlet kolem Říček. Cílem bylo seskupení kamenů nad rekreačním objektem západně od Říček a pak okružní cestou kolem seskupení chalup U strašidelného mlýna zpět na chatu Karosa. Odpoledne už hráči a hráčky plnili  pokyny trenérů. Nacvičovala se přihrávka, rychlý útok středem sítě a nácvik hry s jedním nahrávačem. Večer proběhl losovaný turnaj dvojic:

1.místo Kadlec, Bělka

2. Bělková, Pešková

3.místo Bečičková, Voleská

Čtvrtek a pátek volejbalového soustředění nic nového a zajímavého. Výběhy, krátký kros, bosy, medicinbaly, švihadla, volejbalové pomůcky a dřina. Všichni se snaží, ale únava je již viditelná. Nicméně při večerním turnaji na vše zapomínají a touha po vítězství, které je oceněno cenou od trenérů, je silnější. A co nás každý večer a čas po skončení po tréninku baví nejvíce, je hledání míčů, které přelétnou přes už tak vysoký plot. Páteční večer jsme strávili u opékání párků. O kulturní vložku se nám postaraly děti, které si připravily vystoupení po družstvech. Hudební doprovod obstaral DJ VP.