7. 8. – 14. 8 2021, VOLEJBAL, SOUSTŘEDĚNÍ 1.TURNUS

Dnem 7. 8. 2021 začal první běh soustředění volejbalového oddílu Sokola Česká Třebová. V prvním turnusu se soustředění v Říčkách v O. horách zúčastnili všechny chlapecké složky a družstvo starších žákyň. První den soustředění družstvo st.žákyň vyběhlo do SKI areálu a večer odehrálo turnaj spolu s mladšími kluky. Družstvo starších kluků začalo přeskoky překážek a posilování s medicinbaly. V dalším programu procvičili odbíjení vrchem a večer odehráli turnaj.

Po noční bouřce nás přivítal poměrně chladný a deštěm zalitý den. Proto jsme ranní program uzpůsobili a tréninky proběhli na antukových hřištích. Všechna družstva kombinovala posilování s nácvikem individuálních herních dovedností. Dnes se k družstvům připojil L. Halva a V. Skřivánek. Večerní turnaj přes znatelnou únavou hráčů a hráček proběhl s velkým zápalem a nasazením.

Třetí den soustředění probíhal dle plánů trenérů a bez zádrhelů. Objevila se drobná zranění a první únava, ale v krásném podhorském prostředí se děti překonávají.

Dnes byl poslední den, kdy ve skupině nejstarších kluků trénovali kluci z kategorie mužů, Šplíchal, Kadlec a Skřivánek. Hodně přispěli ke kvalitě tréninků, nasazení, a i kvalitě večerních turnajů. Starší žákyně trénovaly základy úderu, mladší kluci trénovali systém s vbíhajícím nahrávačem a nejstarší kluci obranu, zpracování a zakládání útoku. Večerní turnaj u starších kluků byl už bez Kadlece, Šplíchala a Skřivánka, a přesto byl velmi kvalitní a bojovný.

Středa byla odpočinkovým dnem. Dopoledne jsme vyrazili na pěší výlet směr kostel v Říčkách v Orlických horách a pak po žluté značce směr Zakletý. Cestou jsme potkali zachovalé původní stavení a chalupy, minuli jsme Nutzův mlýn a došli do Ski areálu Říčky, kde jsme se lehce občerstvili. Okruh byl nenáročný v délce 7 km. Odpoledne jsme hráče a hráčky otestovali motorickými testy a večer jsme místo turnaje odehráli turnaj v šestkách. Všechny hráče a hráčky jsme rozlosovali do společných družstev, tedy spolu v družstvu byli starší kluci, mladší kluci a starší žákyně. Turnaj byl inspirativní pro všechny hráče.

Po odpočinkovém dni jsme se dali zase do trénování. Mladší kluci a holky pilovali postavení na hřišti, příjem a podání a individuální herní činnosti, starší kluci se více věnovali vybírání, zpracování prvního balónu od soupeře a zakládání útoku. Večerní turnaj byl zaměřen na podání a příjem podání, a podle toho byl zvolen rozměr hřiště 9 x 4,5 m.

Po ranní rozcvičce, která slouží u několik let k pomalému nastartování organizmu a je zakončena dobrovolným umytím v horském potoku, jsme se nasnídali a absolvovali každodenní ranní, 30. min. rozcvičku s protažením, kterou připravovala v druhé půlce týdne trenérka Gábina a byla moc pěkně připravena. Protože nevíme, zda budeme moci příští rok jet na soustředění na toto místo, tak jsme si chatu a okolí pro vzpomínku vyfotili. Pak pokračovaly tréninky s míči na hřištích, starší kluci k zakládání toku a následnému útoku přidali blok, tvořený trenažérem. Udělali jsme společná fota 1.turnusu a 6 kluků ze starší skupiny se začali balit, protože v sobotu se účastnili turnaje mužů v Písečné.

Poslední den soustředění byl vyplněn dopoledním balením věcí a posledními turnaji. Starší kluci se zúčastnili turnaje v Písečné. Za náš oddíl volejbalu: Štech, Bělka, Šplíchal, Šumbera, Kalousek, Hruška, Kadlec a Sýkora. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev: Sokol Česká Třebová, Sokol Č. Třebová II, Rybník, Malá Skála, Písečná a Nový Jičín A a B. Systém turnaje, každý s každým na 2 hrané sety. Snažil jsem se kluky pravidelně střídat, aby si všichni po soustředění ověřili svoji formu. Turnaj splnil mé očekávání. Turnaj probíhal za úmorného tepla. Kluci předvedli mnoho pěkných akcí, s Č. Třebovou II remízovali, s Rybníkem, vítězem turnaje, také neodehráli špatný zápas. A určitě nejpovedenější byl poslední set v turnaji s Malou Skálou, hrající 2.ligu. Kluci obsadili pěkné a zasloužené 4. místo. Turnaj splnil očekávání.

M. Kadlec

Turnaje a akce