15. 9. 2018 MLŽKY Č.TŘEBOVÁ KP PCE KRAJE

15. 9. 2018 KVALIFIKACE MLADŠÍCH ŽÁKYŇ VE VOLEJBALE, ČESKÁ TŘEBOVÁ 15. 9. 2018.

V sobotu 15. 9. 2018 začala nová sezóna i pro týmy mladších žákyň v Pardubickém kraji. 4 kvalifikační skupiny byly rozehrány celkem na 3 místech – Lanškroun, Žichlínek a Česká Třebová (2 skupiny). Tříčlenné skupiny se hrají na 3 hrané sety, jediná čtyřčlenná skupina se hraje na 2 vítězné sety. V letošní soutěži budou bojovat hned 2 naše týmy mladších žákyň.

A tým odehrál svůj první zápas proti soupeřkám z Dolního Újezda. Soupeřky mají omlazený tým, opět s výborným polem. Na našich holkách byla znát nervozita a nejistota.  I přes mírná nedorozumění vyhráváme 3:0. Do druhého zápasu nastupujeme proti Poličce B. I tady se nám daří, výhra 3:0. Další kolo nás čeká v 1. skupině, kde se utkáme s týmy Polička A, Svitavy A a Lanškrounem.

Hrály ČT A: Beranová A., Cetkovská A., Havránková Z., Kubová T., Mastíková Z., Pataki T., Štosová B., Valterová K.

I pro mladší žákyně B začala soutěž kvalifikací, ve které měly za soupeře družstva Chvaletic a Poličky A. Naše žákyně hrají tuto soutěž prvním rokem, tzn. základním cílem je se ohrát pro sezónu příští. Jako první děvčata nastoupila proti týmu Poličky A. První set byl velice vyrovnaný, krásná podívaná pro trenéry i početný zástup fandících rodičů. V dalších dvou setech se soupeřky zlepšily, naše dívky znervózněly a začaly více kazit. Výsledkem byla prohra 0:3. Druhý zápas proti Chvaleticím jsme začaly ustrašeně, ale postupem času se naše hra začala zvedat a dívky vyhrály poslední set. Celkově jsme však prohrály 1:2. V dalším kole nastoupíme ve čtvrté výkonnostní skupině proti týmům z Litomyšle a Svitav C.

Hrály ČT B: D.Dvořáková, K.Hondlová, A.Kaplanová, H.Kovářová, B.Očenášová, E.Polášková, N.Řehořová, T.Zemanová, tr.: H.Dvořáková, R.Benešová