16. – 17. 10. 2021, VOLEJBAL KADETKY B, ČESKÝ POHÁR TÁBOR.

O víkendu 16.-18.10.2021 se po celé republice konala kvalifikace kadetek Českého poháru. Do soutěže máme přihlášena dvě družstva. Kadetky B musely absolvovat dlouhou cestu do Tábora. Družstvo, za které hraje pět starších žákyň (r.2007), čekala opravdu velká výzva - a to vybojovat postup. V kategorii, kde mohou hrát i hráčky nar. 2004, to znamenalo hrát maximum toho, co umíme. A to se po celou dobu turnaje dařilo na výbornou. Hráčky skutečně nevypustily jediný míč a do každého zápasu šly s obrovským nasazením.

Na úvod nás čekalo družstvo z Ústí nad Labem. Do zápasu vstupujeme dobře, v obou setech si udržujeme vedení. Prohráváme až v úplné koncovce, kdy holky měly i trochu smůly (např. trefené kruhy v tělocvičně při setbolu). Prohráváme po velkém boji 0:2 (-23,-26). Po pauze nás čekaly Rokycany. Opět bojujeme a nakonec slavíme výhru 2:0 (17, 17), připisujeme si první tři body do tabulky. Po obědě nastupujeme proti extraligové Slavii Praha. V obou setech se dostáváme do vedení, které však nedokážeme udržet až do konce. První set to byla bitva o každý míč, ve druhém setu už měl soupeř převahu – prohra 0:2 (-21, -17). Na závěr dne nás čekají Raškovice, kde jsme pomýšlely na výhru a tím i zpečetění postupu. Stejné plány měl ale i soupeř, který byl neskutečně namotivován. První set prohráváme opět v infarktové koncovce 26:28. Ve druhém setu jsme odpadly – prohra 0:2 (-26, -11).  Večer si zpestřujeme procházku po historickém centru Tábora.

Do druhého dne jdeme s tím, že musíme uhrát alespoň dva sety ze dvou zápasů, abychom postoupily a nemusely se spoléhat na výsledky družstev z dalších kvalifikačních skupin (neměly by postoupit dvě družstva z posledních příček). Do prvního zápasu nastupujeme proti extraligovému družstvu Mikulova Praha. Zápas dopadl podle papírových předpokladů, ale holky bojovaly, co to šlo – prohra 0:2 (-13, 18). Na závěr nás čeká domácí Tábor. Po celou dobu byl zápas z obou stran vyhecovaný. První set se nám konečně! podařilo uhrát koncovku a vyhráváme 25:23. ve druhém setu je to zase boj, tentokrát nám koncovka zbytečnými chybami utíká – 25:27. V následném tie-breaku prohráváme 8:11, ale trpělivou hrou výsledek otáčíme a nakonec vyhráváme 15:11, a tím 2:1.

Situace v naší skupině byla ale hodně složitá. Družstva byla natolik vyrovnaná, že každý mohl vyhrát i prohrát s kýmkoli. Hodně zápasů se hrálo na tři sety, pořadí se stále měnilo. Ve skupině nebyl soupeř, který by všechno prohrál. Nakonec jsme skončily na 7.místě s odstupem pouhých 3 bodů (tzn. jedné výhry 2:0) na 3.místo. Pod sebe jsme ale dostaly hodně týmů z dalších kvalifikačních skupin. Celkově si holky zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a kolektivní výkon. Tolik vyrovnaných zápasů proti zkušenějším družstvům je zase výkonnostně posune o trochu dál.:-)