19.12.2015 BMV Polička

V sobotu 19.12.2015 ráno byl vypraven autobus s bezmála padesáti mladými volejbalisty a trenéry do Poličky. Zde se pořádal první z pěti turnajů Barevného minivolebalu v Pardubickém kraji. Výsledky zápasů a celkové umístění dětí v této kategorii nejsou pro trenéry důležité. Je dobré, že se děti volejbalem baví a případně mohou od starších něco okoukat.Ve žluté kategorii (1.-2. třída ZŠ) pod vedením Aleše Felgra byly přihlášeny 4 družstva. Hrálo se na 5min. Zápasy se hrají dle pravidel přehazované - jen chytání a házení míče.Oranžová kategorie (2.-3. třída ZŠ) byla z kapacitních důvodů pořadatele už předehrána minulý týden. V této kategorii se míč chytá a po vlastním nadhozu odbíjí obouruč vrchem.Červená kategorie je určena pro 3.-5. třídu ZŠ. Šestiminutové zápasy, ve kterých se pinká nejprve nad sebe a poté na spoluhráče a přes síť. Společně s kluky sdílela turnaj Radka Benešová a s děvčaty J a J Koubovi. Celkově bylo do této kategorie přihlášeno 20 družstev.

družstvo ČT A - Pavlína Jebousková, Anička Klimešová, Lucka Neumannová (3.místo)družstvo ČT B - Dominik Kráčmer, Kuba Očenáš (4.místo)

družstvo ČT C - Zuzka Havránková, Marťa Klementová, Barča Koubová družstvo ČT D - David Andrle, Tomáš Kalousek, Sebastian Svojanovský (8.místo)

Se čtyřmi družstvy, které byly přihlášeny do modré kategorie, byl přítomen Pavel Verner.  Jednalo se o děvčata ze šestých a sedmých tříd, která už hrají klasický volejbal. Ale jen ve třech hráčkách a na zmenšeném hřišti. Bez porážky prošla turnajem Adéla Dušková, Eliška Pešková a Kýťa Vernerová.Všechny zúčastněné děti byly na konci turnaje odměněny drobností a od trenérů slyšely pochvalu za bojovnost a snahu. Další turnaj pořádáme v České Třebové 9. a 10. ledna 2016.

Barevný minivolejbal