9.-10. 1. 2016 BMV Č.TŘEBOVÁ

9. 1.  a 10. 1. 2016 Barevný volejbal Česká Třebová.

V sobotu 9. 1. 2016 se sjelo do haly Na Skále 44 volejbalových družstev, aby se utkaly v turnaji Barevného volejbalu barvy žluté a oranžové. V žlutém minivolejbalu se družstva utkala ve dvou 9-ti členných skupinách a v oranžovém minivolejbale ve dvou 9-tičlenných a jedné 8-mi členné skupině. Turnaj byl výborně zorganizován, díky pomoci trenérů a kadetů našeho oddílu.

V neděli 10. 1. 2016 náš oddíl pořádal již tradiční barevný volejbal, který byl pro dětí 3-4 třídu červená kategorie a 5-7 třída modrá kategorie. Snažení všech sportuchtivých dětí začalo v 9 hodin, kdy se na sedmi hřištích rozběhl boj o ve dvou kategoriích, kde každá kategorie měla po 20 družstvech. Děti byly rozděleny do dvou výkonnostních skupin v každé kategorii a každé družstvo čekalo 9 zápasů na 6 minut. V tělocvičně bylo přítomno 110 dětí a cca 60 trenérů a rodičů. Odměnou pro hráče byla skoro hodina hraní a pak taky sladkost a věcná cena. Na výherce skupin čekal i dortík s jedničkou ze Sukovy cukrárny. Jsem ráda, že modrý volejbal skupinu A i skupinu B vyhráli naši kluci a dva dorty zůstali doma. Kluci družstvo A hráli ve složení Bělka, Hruška a Štech, za družstvo B hráli Hurt, Dušek, Svoboda a Šumbera.

Červeného minivolejbalu se zúčastnila tato družstva: ČT ch A - Kuba Očenáš a Tom Kalousek (4.místo),  ČT ch B - David Andrle, Dominik Kráčmer, Sebík Svojanovský (7.místo),  ČT d A - Barča Koubová, Lucka Neumannová (5.místo),  ČT d B - Pája Jebousková, Anička Klimešová (5.místo),  ČT d C - Zuzka Havránková, Marťa Klementová (3.místo). Všechny děti předvedli bojovné výkony a hlavně si užily mnoho radosti a zážitků, i když se u někoho občas objevily slzičky.

V modré kategorii bojovaly také naše mladší žákyně: druhý novoroční víkend se v hale VDA Na Skále odehrál celý ve znamení barevného volejbalu. Z našeho družstva mladších žákyň se nedělních utkání  zúčastnily čtyři týmy-  ČTA- K. Vomáčková, B. Doležalová, E. Balážová,  ČTB- E. Pešková, L. Blažková, K. Vernerová,  ČTC- N. Hyláková, V. Hondlová, Š. Dvořáková,  ČTD- V. Bicanová, S. Landová, A. Kaplanová. Holky měly možnost si znovu vyzkoušet hru proti různě vyrovnaným dívčím ale i chlapeckým týmům, kde předvedly bojovnost a své dosavadní herní zkušenosti, za které je já i trenéři Pavel Verner a Martin Blažek musíme pochválit.

Oranžového minivolejbalu se celkem zúčastnilo 5 našich družstev.

Č.T.“A“ – Adamová, Kaplanová, Šindelářová

Č.T.“B“ – Peterková, Preislerová

Č.T“C“ – Kovářová, Očenášová, Polášková

Č.T“D“ – Drymlová, Hondlová

Č.T.“E“ – Homoláč, Pražák

Č.T.“F“ – Špaisová, Zemanová

Hodnocení družstev s ohledem na umístění není příliš lichotivé. Přesto bych některá družstva pochválila za pěkné výkony, kde k jednotlivým vítězstvím mnohdy chyběl jediný bod. Na druhou stranu některá děvčata si kladné hodnocení nezaslouží. Pomalu nastává čas, kdy si hráčky budou muset začít uvědomovat svoji zodpovědnost na hřišti a to, že jejich snažení a úsilí se bude odrážet na celkovém výsledku.

Radost máme z toho, že děti volejbal baví, směle jdeme vpřed a začínáme si pomalu osvojovat první volejbalovou činnost jednotlivce – odbití vrchem.

Na pořádání se podílely kadetky a kadeti, druholigové ženy a trenéři přípravek a ml.žactva a za hladký průběh turnaje patří všem velké díky. Víkendových turnajů se zúčastnilo 84 družstev a cca 220 dětí + jejich doprovod.

Za volejbalový oddíl Sokola Česká Třebová Michal Kadlec.

Barevný minivolejbal