20. 11. 2011 Č. Třebová

Volejbal v barvách“ aneb „Kluci, holky v barvách řádí, s volejbalem kamarádí“ série minivolejbalových turnajů v Pardubickém kraji.

Seriál turnajů v barevném minivolejbale se přesunul 20.11.2011 po turnajích v Dolním Újezdě, Svitavách do České Třebové. Barevný minivolejbal je soutěž pro děti od předškolního věku až po šestou třídu základní školy. Má několik kategorií, které kopírují věk dětí a jejich míčové zdatnosti. V jednotlivých kategoriích se utkávají spolu děti stejně staré, oblečené do barevného trička kategorie, které se zúčastňují-žlutá, oranžová, červená, zelená a modrá barva.

O turnaj v České Třebové byl velký zájem, takže z pozice pořadatele jsme museli družstva odmítat. Nakonec se přihlásilo do turnaje celkem 48. družstev-16.družstev do žluté kategorie, 8. družstev do oranžové kategorie a po 12. družstvech do kategorie červené a zelené. Na minulém turnaji ve Svitavách jsme přihlásili celkem 20. družstev a byli jsme tak nejpočetnější výpravou, do turnaje v domácím prostředí jsme přihlásili do každé kategorie pouze 2. družstva, aby se dostalo na týmy s okolních měst.

Družstva byla v jednotlivých kategoriích rozdělena do čtyřčlenných skupin, kde odehrála  zápasy každý s každým na časový úsek 8. minut. Po odehrání těchto základních skupin, byly vytvořeny nové čtyřčlenné skupiny, už podle výsledků v základních skupinách, a zde se družstva znovu utkala každý s každým na 8. minut. V každé skupině se bojovalo o první až čtvrté místo. Za předvedené výkony obdržel každý hráč a hráčka sladkou odměnu-mašinku z lineckého těsta spojenou marmeládou. Na vzorné organizaci turnaje se podíleli rodiče trenéři-Renčínovi, J. Hubáčková, M. Bělková, Skřivánek, J. Fišar, P. Šimková, M. Dvořák, J. Koubová, R. Benešová, L. Balcar a ženy druholigového družstva volejbalového oddílu.

Náš oddíl reprezentovali: Dvořáková, Hyláková, Hruška, Šumbera, Koubová, Horská, Bělka, Rybka, Kejchal, Štučka, Foldynová, Klimková, Kamenická, Šplíchalová, Hrišková, Hubáček, Renčín, Dupenopulos, Kadlec, Skřivánek a Smola (přestoupil do našeho oddílu ze Sokola Č. Třebová II L.Vašiny).

Za  SK GEODÉZIE Česká Třebová Michal Kadlec

Barevný minivolejbal