7. 1. 2018 BMV Č.TŘEBOVÁ

7. 1. 2018 BAREVNÝ MINIVOLEJBAL ČESKÁ TŘEBOVÁ.

V neděli 7. 1. 2018 jsme pořádali druhý turnaj Barevného minivolejbalu, aneb „Kluci, holky v barvách řádí, s volejbalem kamarádí“. Poprvé jsme všechny barvy odehráli v jeden den ve 2 tělocvičnách. A tak dopoledne byl v hale Na Skále minivolejbal žlutý, odpoledne modrý. V sokolovně dopoledne oranžový vystřídal odpoledne červený. Turnaje se zúčastnilo krásných 116 týmů.

ŽLUTÝ BMV

Dopolední turnaj odstartovali na velké hale naši nejmladší v přehazované dvojic. A tak nadšení a radost z výher, střídaly i slzičky při prohraném zápase. Aby se zapojili opravdu všichni, zvlášť hráli prvňáci (2 skupiny po 7 týmech) a zvlášť druháci (2 skupiny po 7 týmech a jedna skupina po 8 týmech).

ORANŽOVÝ BMV

Dopolední program v útulné sokolovně začaly družstva oranžového volejbalu. Družstva byla rozdělena do 3. skupin po 2 x 9 družstvech a jedné skupině po 10 družstvech. Na pěti hřištích se odehrály někdy krásné, bojovné výměny, za povzbuzování spoluhráčů, rodičů a trenérů. Družstva byla ukázněná v nástupech ke svým zápasům, a tak turnaj proběhl plynule ke spokojenosti všech, dětí, trenérů a organizátorů. Prvá tři družstva v každé skupině obdržela medaile a každé zúčastněné družstvo obdrželo sladkou odměnu.

ČERVENÝ BMV

Odpoledne v sokolovně nastoupily ke svému turnaji děti v barvě červené. Krocení kulatého míče mohlo začít. Družstva nastupují ve dvojici, každý z družstva se v mezihře musí dotknout míče, a před odbitím na spoluhráče či odbitím na soupeře může vykonat meziodbití nad sebe. Pro děti z 5.-6. třídy je to náročné, ale bylo vidět, že děti to s přibývajícími odehranými zápasy turnaje zvládají lépe a lépe. Musí se odbíjet jen obouruč vrchem, takže se hráči musí k odbití dopravit velmi rychlým pohybem. Všichni to zvládaly excelentně. Všechna družstva této kategorie zaslouží velkou pochvalu, je to pro ně velký přechod mezi oranžovým a červeným volejbalem.

MODRÝ BMV

Odpoledne naše nejmladší na hale vystřídali „barevně nejstarší“ a tak jsme odstartovali turnaj v modrém minivolejbalu. Trojkový volejbal, kde je dovoleno téměř vše. Celkem 30 týmů bylo rozděleno do 3 skupin. I tady se bojovalo o každý míč. A o pořadí rozhodoval kolikrát až poměr míčů.

Během neděle sportovalo v hale Na Skále a v sokolovně 351 dětí, kterým krásný turnaj zorganizovali trenéři a rodiče domácího oddílu Sokol Česká Třebová.

Za pořadatele Jana Rejmanová a Michal Kadlec

Barevný minivolejbal