22. 11. 2014 STRUNECKÁ

Přednáška Prof. Anny Strunecké Jak přežít dobu jedovou.

 

    V sobotu 22. 11. 2014 uspořádala SK Geodézie Česká Třebová (Michal Kadlec) spolu s ROSA rodinné centrum přednášku Prof. Anny Strunecké (AS).

   K paní Strunecké jsem se dostal přes MuDr. Lebenharta, když jsme u něj koncem roku 2013 v ordinaci řešili očkování našich dětí. Někdy od začátku roku 2014 jsem se snažil paní Struneckou do Č. Třebové pozvat. Bylo to složité. V jejich letech ji už cestování zatěžuje, ale pozice Č. Třebové na železnici a „kousek“ od Prahy zvítězila. A mám pocit, že se jí  přednáška i pobyt v Č. Třebové líbil.

   Po příjezdu do Č. T. a ubytování se na hotelu jsme spolu dorazili něco po 14 k Malé Scéně. Po chvíli čekání dorazil pan Uma z kulturního centra a mohly začít přípravy. Bohužel se záhy zjistilo, že je krátký datový kabel k projektoru, ale těžkosti se podařilo vyřešit z vlastních zdrojů. Přednáška začala s malým zpožděním, protože se u prodeje vstupenek vytvořila fronta těch, na které už nezbyla místa v sále, a musely být zajištěny přístavky. V přednášce přítomné posluchače (cca 200) informovala, jaké jedy naše tělo přijímá v potravinách, které nám jsou běžně nabízeny v obchodech, čeho se při konzumaci vyvarovat, a jaké potíže způsobuje očkování dětí i dospělých. Také zaznělo, jak je pro lidské zdraví důležitá strava.  Myslím, že většina posluchačů musela ocenit erudovanost a neinvazivní předkládání fakt. Po dvou hodinách přednáška skončila dotazy posluchačů. Kdo měl zájem, mohl si zakoupit a nechat podepsat knihy přímo od autorky.

   Po skončení následovala společná večeře v Čisté U Zběhlíka spolu s příjemným rozhovorem.

   Poděkování patří všem organizátorům (Rosa) a pracovníkům kulturního centra a za hladký průběh přednášky.

 

 

                                                                                                          Michal Kadlec   https://www.youtube.com/watch?v=uG15FN64iYM

 

Turnaje a akce

Všechny akce