15. 4. 2023 VOLEJBAL, PŘEHAZOVANÁ DÍVEK, LANŠKROUN.

V sobotu 14.4.2023 byl odehrán závěrečný turnaj v přehazované děvčat, který se konal v Lanškrouně. Hráli: Esserová Klárka, Havlenová Elča, Nováková Domča a Faltejsková Nelča.

Dále již z pera Míry Faltejska.

Turnaj hostil obě skupiny A i B. Takže jak si dokážete představit, bylo to jedno velké mraveniště.  Domácím, kteří do turnaje postavili 5-družstev, vytvořili fanoušci z řad rodičů úžasnou atmosféru.

Naše holky si ze Svitav přivezly průběžnou 7-mou pozici v celkovém hodnocení a nástup do B-skupiny. Začátek turnaje nám však vůbec nevyšel. V prvním zápase proti Svitavy C jsme deklasovali vysokou porážku 10:3 druhý zápas s Lanškroun C, byl o poznání lepší. Holky si dali pozor na dlouhé míče a porážka 13:8 dávala tušit, že se blýská na lepší časy :-). Třetí zápas Lanškroun A 13:10 sice opět prohra, ale holky už působily na palubovce sehraně, nehledaly se a dobíhaly dlouhé míče.

Po celý turnaj právě dlouhé náhozy k zadní čáře, kdy se hráčky drží u sítě a nevracejí se, na své pozice přinášely zasloužené body. Do čtvrtého zápasu Lanškrounem D jsme šli s tím, že se musí něco zlomit a přeci nepojedeme z Lanškrouna s výpraskem. A skoro to dopadlo, dlouho jsme vedli, pak jsme se přetahovali o plichtu, a nakonec nám to před hvizdem uteklo, o bod 11:10. Pátý zápas klepal na dveře, holky vedle sebe na zadní čáře a na kolenou se modlí k volejbalovému bohu.

To, co se na palubovce začalo dít od této chvíle, bylo z říše snů. Odnesl to Lanškroun E, který odcházel do šatny s porážkou 14:5, další v pořadí, na koho si naše dračice brousily zuby byli Svitavy D a opět vysoké vítězství 17:7 a sérii třech vítězství naprosto zaslouženě „demolují“ Lanškroun B tentokrát 15:8.

Rychle nástup a vyslechnout si "Závěrečný ceremoniál turnaje". Z přihlášených družstev jsme celkově obsadili 8. příčku z 16 družstev. Určitě si z turnaje odnášíme mnoho zkušeností, tento rok ještě něco potrénujeme a o rok starší, zkušenější a hladoví po vítězství se vrátíme, protože:

"Přátele, kamarádi ..... My Vám ty medaile napřesrok přivezeme"

Moc děkuji opět rodičům Petru H. a Mírovi F., že mě zastoupili v roli trenéra, fotografa i zpravodajce.

Přehazovaná CH+D