20. 1. 2013 Č. Třebová-Novoroční turnaj

Novoroční turnaj v přehazované v České Třebové.

Dne 20. 1. 2013  oddíl volejbalu Sokola Česká Třebová pořádal turnaj pro prvňáky a předškoláky v přehazované. Celkem se turnaje zúčastnilo 17družstev. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde hrál každý s každým a následně dle umístění ve skupině o konečné pořadí. Turnaj vyhrálo družstvo Lanškrouna „E“.

Za náš oddíl nastoupily 4 družstva:

Č. Třebová „A“ – Barča Koubová, Zuzka Havránková

Č. Třebová „B“ – Jakub Očenáš, Vojta Kovář,

Č. Třebová „C“ – Bára Šindelářová, Barunka Očenášová, Eliška Polášková

Č. Třebová „D“ – Denďa Dvořáková, Hanka Kovářová, Kája Adamová

Nejlepšího umístění dosáhlo družstvo Č. T.“A“, které obsadilo krásné 6. místo. Děvčatům se podařilo ve skupině 5x zvítězit a získat 3. místo. Potom již následoval poslední zápas s Dolním Újezdem “A” o umístění. Toto utkání bylo vyrovnané a k pátému místu nám chybělo kousek sportovního štěstí neb jsme v prodloužení prohrály o jeden jediný bod.

Č. Třebová “B” – reprezentovalo družstvo chlapců, které se umísilo na 9. místě. Ve skupině se chlapcům podařilo vyhrát 3 zápasy, což je také pěkný výsledek.

Č. Třebová “C a D” – na turnaji obsadila 16.  a 17. místo. Vzhledem k tomu, že děvčata z těchto družstev jsou ještě školkového věku a pro některé dívky to byla první či druhá volejbalová zkušenost, je pro nás důležité, že hra pro ně byla zábavou a motivací do dalších volejbalových krůčků. Přesto, že děvčata mají za sebou cca 12 tréninkových jednotek a očekávat větší úspěchy by bylo bláhové, vnímám pozitivně, že je hra baví. A vítězství na nás teprve čekají – je to jen otázka času a trénování.

Moje poděkování patří všem, kdo nám s turnajem pomáhali.

Dvořáková Hana

Umístění družstev: