17. - 18. 12. 2016 BMV POLIČKA

17. – 18. 12. BAREVNÝ MINIVOLEJBAL  POLIČKA.

Poslední předvánoční víkend jsme se zúčastnili turnaje v barevném minivolejbale, který tradičně v tuto dobu pořádá Polička. V sobotu byla na programu kategorie žlutá a oranžová, v neděli pak kategorie červená a modrá.

Žlutá barva (přehazovaná dvojic)

Této kategorie se účastnily naše nejmladší děti. Pro některé to byl úplně první turnaj a nadšení na nich bylo vidět. Všichni se snažili, každý chtěl vyhrát, ale ne vždy se to podařilo.

Hráli: Matyáš Janda, Matyáš, Homoláč, Theodor Ditzel, Marek Končický, Štěpán Hubll, Lukáš Dašek, Bára Šimková, Veronika Kotyzová, Nela Zatloukalová, Viktorka Šmídová, Rozárka Zahálková, Veronika Kovářová, Kája Cetkovská, Veronika Štechová

Oranžová barva (míč se chytá a po vlastním nadhozu pinká - dvojice)

Náš oddíl reprezentovala dvě dívčí družstva (ČT A, ČT B) a tři chlapecká družstva (ČT C, ČT D, ČT E). Celkově se turnaje účastnilo 37 týmů, které byly rozděleny do pěti skupin. V této kategorii bývají zápasy hodně vyrovnané a o výhře rozhoduje mnohdy i jediný míč. Dařilo se jak děvčatům, tak chlapcům.

Družstvu ČT A ve složení Očenášová Barča a Peterková Majda se povedlo vybojovat krásné 2. místo. Družstvo ČT B hrající v sestavě Kíťa Doležalová, Nikča Řehořová a Kája Štantejská v celkovém pořadí obsadilo pěkné třetí místo. Družstvu ČT C ve složení Jonáš Kečkeš a Kuba Simon se podařila první půlka turnaje, ve druhé polevili v pozornosti. V konečném součtu těsně obsadili čtvrté místo. Družstvo ČT D (Kája Sixta a Vašek Beran) bylo sedmé. Družstvo ČT E ve složení T.Felgr a H.Homoláč odjíždělo domů s bronzovými medailemi.

Červená barva (míč se pouze pinká – dvojice)

V této kategorii hrála čtyři dívčí družstva. Pro děvčata je to velký volejbalový skok, už musí udržet míč ve hře bez chytání. K vidění byla spousta pěkných meziher a touha vyhrát. Vyhrát se podařilo družstvu ČT A (Kája Adamová, Eliška Polášková), na třetím místě skončilo družstvo ČT B (Denča Dvořáková, Áďa Kaplanová) a dvě sedmá místa si rozdělila ČT C (Hanča Kovářová, Majda Peterková, Terka Zemanová) a ČT D (Míša Drymlová, Kája Hondlová, Elí Preislerová).

Pro nemoc omluvena: Terka Charouzová, Barča Očenášová, Barča Šindelářová Modrá barva (trojkový volejbal)

Této kategorie se za nás účastnila dvě chlapecká družstva (ČT A, ČT B) a jedno dívčí (ČT C). Družstva byla rozdělena do tří skupin po devíti. Jelikož soupeři byli většinou starší a zkušenější, zápasy nebyly jen o podání a k vidění bylo hodně meziher. Pro nás výborná herní průprava. Celkově ČT A skončilo šesté, ČT B sedmé a ČT C deváté.

ČT A – T.Kalousek, D.Kráčmer, M.Kubíček

ČT B – D.Andrle, J.Očenáš, S.Svojanovský

ČT C – A. Beranová, K.Hrdličková, N.Řeháková, A.Vomáčková, K.Valterová,

Celkově jsme si turnaj užili. Všechny děti obdrželi na závěr sladkost a drobnou cenu. Pochvala patří všem dětem za jejich snahu a přístup k zápasům, ale také rodičům, kteří nám pomohli zabezpečit jednotlivé týmy.

Za trenéry: M. Adam, R. Benešová, H. Dvořáková, A. Felgr, M. Janda, H. Valtr

Barevný minivolejbal