28. 12. 2010 Nymburk

Festival v minivolejbale v Nymburce.

Ve dnech 27.12.-28.12.2010 se volejbalový oddíl T.J.Sokol Česká Třebová zůčastnil volejbalového turnaje (festivalu) v Nymburce. V rámci festivalu minivolejbalu se uskuteční ještě další tři turnaje, v Karlových Varech, Praze a opět v Karlových Varech v termínu, kdy zde bude v září 2011 probíhat ME ve volejbale mužů. Nymburského turnaje se zůčastnilo kolem 200 družstev, která byla rozdělena do pěti kategorii. Oddíl, který přihlásil družstvo do každé kategorie, nemusel platit vklad do turnaje a ještě byl takový oddíl upřednostněn při přihlášení do turnaje-kapacita turnaje byla omezená. První den byla družstva rozlosována do kvalifikačních skupin a podle těchto výsledků pak byla družstva rozdělena do skupin druhý den, kdy se hrálo o ceny a pořadí. První den se našim družstvům poměrně dařilo, mimo žlutého družstva, které svoji skupinu vyhrálo, obsadila družstva střed sedmičlené skupiny. V dnešní části turnaje podali všichni hráči kvalitnější výkon než v pondělí a to se projevilo na celkových výsledcích v jednotlivých kategoriích.

7.místo-žluté družstvo(1.-2. třída)-Vladimír Hruška, Nikola Hyláková

12.místo-oranžové družstvo(2.-3.třída)-Michal Bělka, Petr Blaško, Šárka Dvořáková

15.místo-červené družstvo(4.-5.třída)-Adéla Říhová, Veronika Koubová, Natálie Kubátová

3.místo-zelené družstvo(5.-6.třída)-Jan Kadlec, Václav Hubáček, Vladimír Skřivánek, Filip Sejkora

3.místo-modré družstvo(6.-7.třída)-Anička Kvasničková, Kristýna Bělková, Gabriela Kvapilová

V turnaji nešlo ani tak o výsledky a pořadí, ale o to, aby si děti hru užili a měli z ní potěšení a to se u našich družstev podařilo. Účast na turnaji by nebyla možná bez podpory rodičů a trenérů- Markéty Bělkové, Pavly Šimkové, Milana Kebrleho, Petra Blaška, Mirka Dvořáka a SK Geodézie Česká Třebová.

Michal Kadlec

Barevný minivolejbal