15. 9. 2019 VOLEJBAL JUNORŮ, BRNO, KP JHM KRAJE.

      

V neděli 15.9.2019 se naši junioři zúčastnili kvalifikace skupiny A krajského přeboru juniorů a kadetů jihomoravského kraje. V naší kvalifikační skupině bylo dohromady šest týmů. Na tento turnaj jsme jeli s velkým očekáváním, čekali jsme ukořistění předních příček tabulky. 

Jako první soupeř nás čekali volejbalisté z Vyškova, poměrně vyrovnaný soupeř. Na naší straně byla vidět jistá nerozehranost a nedostatečná snaživost ve hřišti. Tento celkově vyrovnaný zápas prohráváme 0:2 (24,21). 

Druhý zápas jsme se utkali s TJ Teslou Brno, který jsme následně vyhráli 2:1, ale počet chyb na naší straně sítě byl obrovský. Zkazili jsme hodně podání a potom jsme hodně chybovali v poli a i v útoku. Po tomto ne příliš slavném "úspěchu" jsme hráli s VK Brno, s vedoucím týmem tabulky, na první pohled byla vidět určitá převaha na straně soupeře. Ovšem nasazení našeho týmu bylo mnohem větší než v minulém zápase a předvedli jsme vcelku dobrý výkon.

Po pauze nás čekali týmy Břeclavi a Holubic. Oba zápasy jsme vyhráli. Zápas s Břeclaví považuji asi za náš nejlepší zápas této kvalifikace. Hráli jsme s velkým nasazením a zaslouženě jsme vyhráli. V posledním zápase s Holubicemi už na naší straně byla znát únava, a proto jsme v tomto zápase ztratili jeden set. 

Odvážíme si celkově tři výhry a dvě prohry, škoda jenom dvou tiebreakových zápasů, kvůli kterým jsme ztratili dva body do tabulky. V tabulce se tedy umísťujeme čtvrtí se sedmi body. Do dalších kol bude celkově jedenáct týmů rozděleno do tří výkonnostních skupin.

Turnaj celkově hodnotím kladně, určitě je velký prostor pro zlepšení, ale věřím, že se v dalších kolech budeme průběžně zlepšovat.

hráli: Bělka, Sýkora, Skřivánek L., Hruška, Lukáš, Šumbera, Svoboda, Koudelný a Kadlec

Markéta Bělková

Junioři a juniorky

Všechny akce