24. 1. 2016 JKY LANŠKROUN 1.LIGA

1. LIGA JUNIOREK Sk. E                                                        24. 1. 2016  LANŠKROUN

V neděli dne 24. 1. 2016 odjíždíme do Lanškrouna k poslednímu kolu základní skupiny E 1. ligy juniorek.  Družstvo z Lanškrouna je také ve skupině, která bude hrát baráž o udržení v lize juniorek, takže se bude každý uhraný bod započítávat do skupiny o udržení.

VO TJ LANŠKROUN – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  3 :  1  22:25, 25:22, 25:23, 25:21

VO TJ LA:NŠKROUN – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  3 :  2  23:25, 25:21, 25:15, 13:25, 16:14

První zápas byl z obou stran zahrán velice špatně. Nebyl to pěkný volejbal, družstva dělala obrovské množství chyb. Českotřebovské dívky začaly lépe a vyhrály pevní set. Ve druhém setu vedly dokonce 18:14, ale nebyly schopné dohrát set do vítězného konce. Ve třetím setu byl stav 23:23, ale opět neuhráváme koncovku setu. V průběhu 4. setu byl soupeř lepší a po zásluze vítězí 3 : 1.

Průběh druhého zápasu 1. setu je stejný, hrajeme lépe a vyhráváme první set. Ve druhém setu je lepší soupeř a vítězí 25:21. Ve třetím setu nám dá pořádnou “dardu“, vyhrává 25:15. S vědomím, že se snad českotřebovská děvčata porazí sama, přestal Lanškroun hrát. Čtvrtý set vyhráváme a soupeři  vracíme „dardu“, 25:12. Nastupujeme do rozhodujícího setu a dívkám se daří. Otáčíme stranu za stavu 8:4 pro naše děvčata. Bohužel po otočce máme problém přijmout velice kvalitní servis soupeře a stav je vyrovnaný 9:9, dále 12:11, 13:13, 14:14. V koncovce tohoto rozhodujícího setu, nejsou děvčata schopná složit míč, ale pouze přehrávají. No a to se trestá. Prohráváme druhý zápas 2:3.

K zamyšlení. Proti nám hrála děvčata, která hrají ligu již několik roků a jsou díky absolvování této podstatně kvalitnější soutěže (nežli hrát krajský přebor) jednoznačně vyhranější. V 1. lize juniorek pomáhají kadetky, kterým účast v této soutěži velice pomáhá v jejich výkonnostním růstu.  V 1. lize kadetek (hrál se souběh 1. liga JKY a 1. liga KKY) hrají za kadetky i perspektivní st. žákyně, takže opět prolínání věkových kategorií, které vede ke zkvalitnění základny.

Hrála a střídala: kapitánka Šplíchalová Veronika, Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Klimková Linda, Foldynová Natálie, Voleská Kristýna, Nerudová Monika, Václavková Hana, Bečičková Michaela

Ve skupině „O“ (spojené sk. E+F) nám jsou za soupeře družstva:

Kylešovic, Nového Jičína a Šumperka, s kterými budeme hrát v termínech:

Doma                                                                                                                                                                 SO   6.2.2016 doma Nový Jičín SO 27.2.2016 doma Kylešovice SO 19.3.2016 doma Šumperk Venku SO 13.2.2016 Šumperk SO   5.3.2016 Nový Jičín SO 27.3.2016 Kylešovice

Zápasy s družstvy Dolního Újezdu a Lanškrouna ze základní skupiny E, se nám započítávají do tabulky „O“. To samé družstvům skupiny F.                                                    zapsal Rostislav Hanzelka: