4. - 5. 3. 2017 JKY DĚČÍN ČP ČR

ČESKÝ POHÁR KADETEK A JUNIOREK, DĚČÍN 4. – 5. 3. 2017.

O prvním březnovém víkendu nás čekalo 3. kolo Českého pohár. První osmičku pořádal VSK Spartak Děčín. Soupeř pro nás hodně vzdálený a tak jsme si cestu vlakem naplánovaly už na páteční odpoledne.

Sobotní dopolední zápasy jsme odehrály na Stavárně. Malá tělocvična a za koncovou čárou asi metr volného prostoru. Už předem bylo jasné, že podání v této tělocvičně nebude hlavní zbraní. Prvním soupeřem byl Junior Brno. Vstup do zápasu máme vlažný a problém s místem na podání. Ale postupně se rozehráváme a dostáváme se do hry. Nakonec vítězíme v tiebreaku.

Kvůli dvouhodinovému zpoždění Střešovic se mění pořadí zápasů. Nakonec po zápase pauzy nastupujeme právě proti Střešovicím my. I tento zápas se rozhodl až v tiebreaku. Bohužel jsme koncovku soupeřkám darovaly 3 našimi chybami.

Po další zápasové pauze nastupujeme proti Kralupům. Na svém kontě mají zatím 2 prohry. Ale i Junior i Střešovice se k výhře prokousaly stěží. Vysoké hráčky, šikovné v poli. Věříme si na výhru, ale co se děje na hřišti se nedá popsat. Soupeřky vrací míče, náš tým vybírá, ale při zakončení daruje bod soupeřkám. První set je bojovný, druhý už spíše odevzdaný a na hřišti je bezmoc. Zasloužená prohra 0:2.

K dalším zápasům přecházíme na halu BK Děčín. Z malinké haly do velké prostorné s jedním centrem. Další zápasy s námi už nehraje kapitánka Veronika Šplíchalová. Natállie Foldynová se přesouvá z libera na účko.  Změna pořadí zápasů pokračuje i zde na hale. Po příchodu máme asi 15 minut a hned se jdeme chystat na zápas s Bedřichovem. Bedřichov nepřijel v základu a zatím neměl na kontě ani jednu výhru. Zdálo by se lehká práce, ale zápas s Kralupy holky srazil hodně dolů. Neustále upovídaný tým byl najednou tichý. Nakonec vítězíme 2:0. Vítězství o to cennější, že nebylo jen volejbalové, ale hlavně holky porazily svoje hlavy….

Poslední zápas nás čeká proti domácímu Děčínu. Víme, že pokud se chceme udržet, musíme získat minimálně bod. Do zápasu vstupujeme výborně, vedeme, ještě v koncovce vyhráváme 21:19, ale opět naše chyby vrací soupeřky do hry. První set ztrácíme 24:26. Poslední míč byl spíše za trest - „prase“ z podání se sotva převalilo přes pásku….Druhý set neustále dotahujeme, ale soupeřky si svůj náskok hlídají.

V neděli nás čekají už pouze 2 zápasy opět na Stavárně, ale s top týmy. První zápas nastupujeme proti Španielce. Neuvěřitelné množství chyb na saku, v poli super bojovnost, ale zakončení vázne. V druhém setu „bomba“ do lajny otočí zápěstí Natce, pro kterou je tento míč poslední, na který si v turnaji sáhla. Prohra 0:2.

Poslední zápas a naše poslední šance urvat body suverénní Vysočině. Holky do zápasu naskočily naplno, ale soupeřky neomylně skládají útok za útokem. Pro nás poslední prohra 0:2. Oba nedělní zápasy holky odehrály s maximálním nasazením.

Bohužel jsme skončily na 7. místě a poslední kolo poháru si zahrajeme v druhé osmičce.  Ráda bych ocenila týmovou bojovnost. Díky patří kapitánce Verče, která s námi jela odehrát 3 zápasy a pak se vracela domů.  A veliká pochvala za celý turnaj pro Terezu Peškovou, která byla naší hlavní útočnicí.

Hrály: Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Tereza Pešková, Aneta Köhlerová, Kristýna Voleská,Tereza Kašparová, Natálie Foldynová, Kristýna Bělková, Aneta Verešpejová, Valentýna Bicanová