5. 3. 2016 JKY NOVÝ JIČÍN 1. LIGA

1. LIGA JUNIOREK Sk. P.

Skupina hrající o udržení v 1. lize JKY                                                        5. 3. 2016 NOVÝ JIČÍN.

JSME TAM!!! Juniorky se udržely v 1. lize.

V sobotu dne 5. 3. 2016 v 7,00 hod. odjíždíme mikrobusem z České Třebové k dalším zápasům baráže o udržení v 1. lize juniorek.  Problém máme s postem blokařky, kdy nemáme k dispozici již druhý týden Terezu Peškovu, která je nemocná.  Opět budeme řešit stávající problém s blokařkou, který se vlastně řešit nedá, protože žádná hráčka z družstva kadetek, na tomto postu hrát nemůže, pouze zkouší spoluhráčku zastoupit.  Bohužel, musíme si poradit a nějak to udělat. Nový Jičín je na prvním místě skupiny P, hrající o udržení, takže jednoznačný favorit. Pro českotřebovské dívky má každý uhraný bod v baráži cenu zlata, protože při malém počtu hráček nevíme, která bude schopná z důvodu nemoci, či zranění v příštím zápase nastoupit. Takže, dokud to jde a dívky, ač mají rozbité prsty a další zranění, s bolestivou grimasou jdou do hry o udržení v 1. lize juniorek. Za tento obětavý přístup, je musím jednoznačně pochválit a díky tomuto přístupu, se udržely v 1. lize juniorek.

TJ NOVÝ JIČÍN  -  TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ      3 :  0   25:21, 25:18, 25:13

TJ NOVÝ JIČÍN  -   TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ      1 :  3   9:25, 27:25, 11:25, 17:25

Po skoro dvouhodinové cestě, která byla nepříjemná silnou mlhou, se dívky v novojičínské hale rozkoukávají. Připravují se zde kurty na II. ligu mužů, I. Ligu JKY a KP- KKY.  V prvním setu z nás měly dívky z Nového Jičína strach, naše dívky začaly hrát dobře, ale postupem času soupeř zjišťuje, že středem neblokujeme, neútočíme a již nám nedávají šanci.  Bez bloku, se nedá hrát. Prohráváme 0:3.                                                                                                                                                    Průběh druhého zápasu je zcela jiný, protože Olda Valenta postavil do druhého zápasu místo juniorek vedle hrající kadetky Nového Jičína. Takže jsme si soupeře prohodili. Uděláme změnu v sestavě, na blok jde H. Václavková, na post diagonální hráčky V. Šplíchalová a na libero N. Foldynová. Respekt byl na soupeři z našich dívek znát a dle toho dopadl první set 25:9. Bohužel nástup do druhého setu máme velice mizerný, 1:6, 11:17, 19:23, ale daří se nám v koncovce dotáhnout body soupeře, dokonce vedeme 24:23.  Poslední míč se snažíme několikrát uhrát prsty přes síť, ale soupeř míč zpracuje a tvrdě útočí. Kadetkám Nového Jičína se daří úspěšně dohrát koncovku 2. setu.                                                          Průběh dalších setů českotřebovské dívky již nepodcenily a měly je zcela pod kontrolou. Vyhráváme 3:1

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Bělková Kristýna, Foldynová Natálie, Voleská Kristýna, Nerudová Monika, Václavková Hana, Bečičková Michaela. Nemocná Tereza Pešková.

Vyhraný druhý zápas s kadetkami Nového Jičína, nám přidělil 3 body, celkem máme 29 bodů a již víme, že se dívky - juniorky TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ (věkem ještě kadetky) udržely v 1. lize juniorek. SKVĚLÁ PRÁCE  DÍVKY A DÍKY!!!

Ještě zbývají dohrát 4 zápasy / za 3 body 3:0 a 3:1, za 2 body 3:2, za 1 bod prohra 2:3

19. 3. 2016 hostíme družstvo TJ Šumperk, celkově  13 bodů

27. 3. 2016 odjíždíme do Kylešovic – Opavy, má celkem 14 bodů

Skupina 1. liga juniorky, 2. část soutěže, skupina o 7.-12. místo (sk.E + sk.F) (1-JKY-P)