7. 11. 2015 JKY LANŠKROUN 1. LIGA

LIGA JUNIOREK

sobota 7. 11. 2015

ČESKÁ TŘEBOVÁ.

Liga juniorek pokračovala 9.a 10. kolem, hostíme družstvo Lanškrounu. Družstvo VO TJ Lanškroun, je krajský rival a každý zápas má vždy napjatou atmosféru.

TJ Sokol Česká Třebová  - VO TJ Lanškroun      1:3                 20:25, 13:25, 25:12, 8:25

Průběh jednotlivých setů prvního zápasu:                                                                                                                        1. Set   5:2/ 9:5/ 13:8/ 17:15/ 22:19/                                                                                                                       2. Set   6:9/ 9:15/ 11:18/  13:210/

3. Set   9:3/ 17:8/  21:11/

4. Set   2:5/ 4:8/ 4:8/ 5:11/ 7:20/

Opět velmi zkušené družstvo, kde dívky hrají ligové soutěže od kadetek, přes juniorky do ligových žen.  Českotřebovské dívky, jsou novicky v ligové soutěži, kde zkušenosti teprve sbírají.    První set začínáme výborně, od začátku setu vedeme až do stavu 17:15. Najednou však přijde stav, „kdy na dívky padne deka a nejsou schopné zahrát jediný míč“. Prohráváme první set 20:25. Špatně zahraný druhý set, je důsledkem mizerně zahrané koncovky prvního setu. Ve třetím setu, soupeř ubere na výkonu,      a českotřebovské dívky, dokazují, že i ony jsou schopné vyhrát a nenechat soupeře výkonnostně zvednout. Vyhráváme třetí set 25:12. Čtvrtý set je opět zahrán českotřebovskými děvčaty velice špatně. Po špatném výkonu prohráváme zápas 1:3. Zápas trval 1.hodinu a 5. minut.

TJ Sokol Česká Třebová  - VO TJ Lanškroun      3:2                 25:22, 25:22, 17:25, 8:25, 15:13

Průběh jednotlivých setů druhého zápasu:                                                                                                                        1. Set   3:4/ 6:10/ 9:16/  15:19/ 22:20/                                                                                                                   2. Set   2:5/ 5:9/ 13:11/ 16:16/ 21:19/ 23:20/                                                                                                       3. Set   4:2/ 6:8/ 9:11/ 12:15/ 14:18/  15:22/

4. Set   4:4/ 7:6/ 8:22/

5. Set   2:3/ 4:8/ 6:9/ 8:11/ 11:12/ 13:13/

Druhý zápas začínáme dobře. Ač soupeř od začátku prvního setu vyhrává o několik míčů, daří se v koncovce setu dotáhnout bodový náskok soupeře a set vyhrát. Druhý set má obdobný  průběh, uprostřed setu se daří vyrovnat bodový náskok soupeře a úspěšně vyhrát koncovku druhého setu.  Vedeme 2:0 a děvčata hrála oba sety s přehledem, takže čekám, jak bude vypadat třetí set. Po celý  průběh třetího setu prohrávají českotřebovské dívky o dva-tři míče a nejsou schopné zabrat,  a dotáhnout třetí set, do vítězného konce. Neuhraný třetí set, je důvodem „obrovské dardy“, setu čtvrtého, dostáváme 8:25 !!!!! Přiznám se, že jsem nevěřil po takto zahraném předchozím setu v zlepšení hry dívek. Soupeř otáčí stranu za stavu 4:8, zde se nám podaří dvě akce, stahujeme na 6:9. Začíná fungovat fandění diváků a dívky se začínají výkonnostně zvedat. Přidáváme další body, 8:11, 11:12. Je to o bod a já vidím na dívkách, „že chtějí hrát        a vyhrát“. Začínám věřit v úspěšnou koncovku, kterou dívky v tomto bojovném stavu, již mockrát vyhrály. Dotahujeme bodový stav na 13:13. Hrajeme bez chyb a vyhráváme 15:13, celkově 3:2. Pro naše dívky, to byla další obrovská dávka zkušeností.                         Zápas trval 1 hod. a 33. minut.

.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                 Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Linda Klimková, Foldynová Natálie, Bečičková Michaela, Šplíchalová Veronika, Voleská Kristýna, Nerudová Monika.