30. - 31. 1. 2016 JKY TÁBOR ČP

ČESKÝ POHÁR JUNIOREK                                        30. – 31. 1. 2016 TÁBOR

Ve dnech 30. – 31. 1. 2016 pokračoval 3. kolem Český pohár juniorek.  Pořadatelem turnaje byl TJ Volejbal Tábor, který uspořádal tento turnaj, pro druhou osmičku družstev ČP.  Odjíždíme z České Třebové v sobotu, v 04,45 hod, což je pro děvčata nepředstavitelná ranní hodina. Město Tábor nás přivítalo v 08 hodin. Jdeme se ubytovat a stěhujeme se do haly na Husově ulici, kde začínáme turnaj. Bohužel, nemocná je blokařka K. Bělková, jedna z našich  hlavních opor družstva. Místo ní jede starší žákyně Aneta Kőhlerová.

Sobota 30. 1. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – KCTM  VOLEJBAL VYSOČINA                    0 : 2   23:25, 17:25 Soupeřem nám je KCTM, což znamená Krajské centrum talentované mládeže, kraje Vysočina. Takže, výběr talentovaných hráček, jednoznačně nejlepší družstvo naší skupiny.  Začínáme hrát výborně a hráčky hrající 1. ligu KKY doslova „drtíme“. Vedeme 23:16, představte si, že i toto se dá prohrát. Dva špatné příjmy servisu soupeře a naše výborná hra se sesype, jako domeček z karet. Prohráváme 23:25. Tento neúspěšně dohraný set, na nás nechává následky a druhý set prohráváme 17:25. Škoda, výborný začátek, ale špatný konec.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – SK HLINCOVKA                                              0 : 2   23:25, 21:25

Družstvo, které před 2. lety vyhrálo Český pohár starších žákyň, nyní hrající 1. ligu. Začínáme opět dobře, celý set vedeme, ale nedaří se dohrávat koncovky setů. Stejný problém máme i vedruhém setu, opět koncovka.  Kdyby se nám podařilo dohrát, tak  dobře rozjeté sety, již, by jsme měli 2 body. Prohráváme 0:2.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ MINERVA BOSKOVICE                  0 : 2   12:25, 20:25

Další z účastníků 1. ligy. Špatně zahrané koncovky, všech předchozích setů, dostaly českotřebovské dívky na dno. Již nebojují, pouze chodí po hřišti, a na co sáhnou, kazí. Prohráváme po ostudném výkonu 0:2. Stěhujeme se do druhé haly, kde budeme dohrávat zbývající 4. zápasy.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ VOLEJBAL TÁBOR                                     2 : 0   25:16, 25:19

Jako by se přemístěním do jiné haly, náhle vše změnilo. Hrajeme lépe, již neděláme tolik chyb                a bojujeme o první naše vítězství. Porážíme domácí družstvo 2:0, když spousta domácích fandů znechuceně odcházelo z tělocvičny. Máme 3 body za vítězství 2:0 nad dalším ligovým účastníkem.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – VKM REMA RYCHNOV N/ KNĚŽNOU        2 : 0   25:19, 25:15

Na družstvo Rychnova si českotřebovské dívky věří. Hrajeme v pohodě a vítězíme 2:0. Další 3 body do tabulky.

Neděle 31. 1. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – SK ŠPANIELKA ŘEPY                                     2 : 1   23:25, 25:21, tiebreak16:14

Družstvo Španielky Řepy, hraje také 1. ligu a má ambice postoupit do kvalifikace extraligy kadetek. Přiznám se, že jsem soupeře viděl hrát v HK a najednou má zcela jiné hráčky, hráčky, které táhnou výkonnost tohoto družstva. V prvním setu opět vedeme, ale ta koncovka… Za stavu 23:23, kazíme servis a servis soupeře pouze uhráváme. Ten je nekompromisní a tvrdým útokem středem vyhrává set. Druhý set hrajeme dobře, naopak soupeř je v útlumu po předchozím vyhraném setu. V koncovce druhého setu, družstvo Španielky opět po našich zbytečných chybách, začíná dotahovat, ale daří se úspěšně vítězně set dohrát. Třetí set, to byla nádherná bitva o každý míč, kterou se konečně daří v koncovce 16:14 vyhrát. Pěkný výkon českotřebovských dívek.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ JUNIOR BRNO                                              2 : 1   22:25, 25:20, tiebreak 21:19

Je to náš poslední zápas, již víme, že splníme daný cíl a to bylo udržet se v druhé osmičce. Tedy mezi nejlepšími 16 družstvy ČP. V Českém poháru jsou organizovány 4. osmičky.  Družstvo soupeře známe z 1. ligy juniorek, kde některá děvčata hrají. S myšlenkou, že nesestoupíme z této osmičky, nehrajeme dobře. Chybí více úsilí. První set prohráváme a do druhého setu střídáme, na hřiště pouštíme lavičku, protože již o nic nejde a dívky potřebují hrát. Co se stalo na hřišti, jsem ještě nezažil. Hráčky ze základu začínají hrát, pomáhají odstraňovat vzniklé chyby i za cenu obrovské bojovnosti a případného zranění. Vyhráváme druhý set. Hrajeme opět tiebreak.                                                                                      Tak „takovýto špíl se jen tak nevidí“. To byla demonstrace bojovnosti o každý míč z obou stran. Žádné družstvo nechtělo prohrát a body se stále přelévaly ze strany na stranu. Za stavu 19:19 si pamatují překrásný útok z nahrávky „č. 4“ adresované Lindou Klimkovou Tereze Peškové, která bez bloku „bombou míč uklidila na zem“. Za což obě dívky sklidily obdiv přihlížejících trenérů, hráček a diváků. Poslední míč si nepamatuji, vím, že ho soupeř vyhodil mimo hřiště, ale pamatuji si jeden z předchozích míčů, který jsme „čapaly již v pádu“ a bylo vidět, že se to již asi nepodaří přehrát přes síť, když, „ kde se vzala, tu se vzala“ Veronika Šplíchalová hodila obrovskou „mrštěnku“, míč přehrála přes síť a soupeř pouze „čučel“. Nikdo již nečekal, že by se to dalo přehrát. Opravdu skvělá reklama na volejbal, za což dívky od přihlížejících trenérů, hráček a diváku sklidily obdiv a uznání, který v té euforii vůbec nezaregistrovaly. Já při gratulacích k vítězství od trenérů a organizátorů děkoval za dívky.

Každý víte, že nejsem člověk, který chválí, když to nestojí za to, ale toto stojí za obrovskou pochvalu.

Chválím všechny dívky, za příkladný přístup k těmto pro nás velice důležitým zápasům.

Hrála a střídala: kapitánka Šplíchalová Veronika, blokařka Pešková Tereza a Kőhlerová Aneta, nahrávačka Klimková Linda, jako libero hrála Foldynová Natálie, smečařky Voleská Kristýna, Bečičková Michaela, Nerudová Monika a Václavková Hana.