8. - 10. 9. 2023 VOLEJBAL, JUNIORKY VELKÁ CENA PŘEROVA.

Po několika letech se opět účastníme vyhlášeného volejbalového turnaje juniorek v Přerově. Turnaj je vyhlášený velmi kvalitním obsazením špičkovými  družstvy kategorie juniorek a kadetek. Turnaje se účastnilo 24 družstev z České republiky a Slovenska a účast byla omezená, tedy pouze pro pozvané.

Naše družstvo jede v sestavě,  Barbora Šindelářová, Eliška Polášková, Klára Valterová, Zuzana Havránková, Adélka Kaplanová, Pája Jebousková a z družstva mladších dívek, Anna Procházková, Barbora Denárová a  Natálie Škarková. Družstvo vedli  Rostislav Hanzelka  a Stanislav Kaplan.

Základní skupina  A.

TJ Sokol Česká Třebová – Volejbal Přerov A  extraliga JKY          0 : 2  10:25, 2:25

Dívky z České Třebové, nedostávají žádnou šanci se na něčem chytit. Jednoznačně 0:2.

TJ Sokol Česká Třebová – Palas VK Levice                             0 : 2  19:25, 21:25

Zkoušíme přesunout dívky na jiné herní posty, protože takto to nepůjde. Navíc si Pája Jebousková obnovila zranění kolene, takže nemáme jedinou smečařku. Na bloku hraje A. Kaplanová na druhém bloku musí hrát smečařka Z. Havránková. Na nahrávce hraje  E. Polášková a postu diagonální hráčky B. Šindelářová. Na smeč jsme přesunuli z postu diagonální hráčky, levačku K. Valterovou a druhou smečařkou se stává mladá A. Pecháčková. Prohráváme, ale již máme hlavu nahoře.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Sokol Nové Veselí A liga JKY          0 : 2  10:22, 8:25, 10:15

Další ligový soupeř. První set se snažíme, ale soupeř je výkonnostně jinde. Prohráváme celkem snadno (družstvo N. Veselí obsazuje v turnaji 4. místo).

Skupina semifinále II „D“ o 13. - 24. místo

TJ Sokol Česká Třebová – Volejbal Přerov  B  Extraliga  KKY       0 : 2   19: 25, 22:25

Čekáme, čím nás domácí družstvo Přerova  překvapí -  nakonec ničím. Dělají také obrovské množství vlastních chyb. První set vyhrávají našimi chybami v koncovce. Ve druhém setu vedeme 22:16, ale prohráváme.

TJ Sokol Česká Třebová –    PALAS  VK Levice                      0 : 2  19:25, 21:25

Zápasy v této části turnaje jsou již vyrovnané, bohužel můžeme „makat sebevíc v poli, když ale nemá kdo složit míč, je vše marní. Jedna snažící se hráčka na smeči vše nezvládne. Prohráváme 2:0

TJ Sokol Česká Třebová –  MV Senica                                0 : 2  11:25, 23:25

Stejný průběh zápasu jako předchozí.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Ostrava B  extraliga KKY      1 : 2  25:14, 24:26, 12:15

Konečně máme možnost vyhrát zápas, ale ve druhém setu v koncovce nejsme schopné přihrát výborný servis soupeře. Ve třetím setu se snažíme, ale již je vidět únava dívek. Prohráváme 1: 2.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Sokol Nové Veselí  B           2 : 0  25:20, 25:23

Tak konečně vyhráváme první zápas, je to sobotní poslední a dívky zde nechaly obrovské množství sil.

Nyní se najíst, odpočívat a spát.

Jelikož končíme na 4. místě ve skupině, budeme hrát o 21. - 24. misto

Neděle ráno, hrajeme o 20 až 24. místo

TJ Sokol Česká Třebová – Happy sport  Opava              1 : 2  19:25, 25:14, 15:17

Začínáme vlažně a trvá dívkám celý set se rozhýbat. Druhý set vyhráváme, soupeř odpočíval. No a třetí set byla bitva o každý míč. Bohužel potřebujeme složit míč, ale jedna, dvě dívky na to nestačí.

Hrajeme o 23 až 24. místo

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Sokol Nové Veselí B           1 : 2  19:25, 25:22, 11:15

Druhý nedělní zápas byl lepší prvního. Náš pomalý pohyb nás nutí dělat vlastní chyby u všech herních činností a takže špatně přihráváme, pozdě útočíme míče, a bloky stojí pod sítí

atd.

KONČÍME NA 23 MÍSTĚ.

Pořadí v turnaji.

1. Ostrava A                                     11. COP Nitra                                   21. České Budějovice  B

2. České Budějovice B                     12. Prostějov                         22. Opava

3. Přerov A                                       13. Havlíčkův Brod              23. Česká Třebová

4. Nové Veselí A                               14. Frýdek Místek                24. Nové Veselí  B