7. 9. 2019, VOLEJBAL JUNIOŘI, Č. TŘEBOVÁ-V. MÝTO, KP M2.

Dne 7. 9. 2019 začala družstvu juniorů soutěž Pardubického kraje, přeboru mužů 2. třídy. Prvním soupeřem bylo klukům družstvo Vysokého Mýta. Z důvodu špatného počasí se odehrál zápas v tělocvičně Habrmanova. Letošní příprava na soutěž byla kvalitní a povedená. Soustředění kluci odmakali příkladně, a i na turnaji v Písečné předvedli bojovné výkony. K dnešnímu zápasu byli omluveni bratři Skřivánkovi a Šumbera. Do prvního zápasu nastoupila sestava Bělka, Sykora, Kadlec, Lukáš, Šplíchal a Hruška. Naše družstvo hodně omladilo, a tak bude chvíli trvat, než se mladší hráči sehrají se zkušenějšími hráči v družstvu. Průběh prvního a druhého setu byl vyrovnaný, bylo na klucích vidět, že jsou dobře fyzicky připravení, ale nesehranost je trochu srážela. V půlce třetího setu vystřídali za Sykoru Koudelný, za Hrušku Svoboda a za Bělku Štech. Hra se hodně zjednodušila, střídající kluci  obětavě vybírali každý balón a starší kluci tvrdě útočili a byla z toho vyrovnaná koncovka, kterou domácí družstvo urvalo pro sebe 32:30. Poslední set prvního zápasu byl celkem vyrovnaný, odehrála ho vítězná sestava z 3. setu. V koncovce kluci udělali pár nevynucených chyb a soupeř toho využil. Do druhého zápasu se vrátila sestava ze začátku prvního zápasu a až na nepovedený první set, kdy jsem jako trenér musel mírnými prostředky upozornit na malou snahu a bojovnost, tak zbylé 3 sety byl koncert našeho družstva a vítězství bylo zasloužené. Za dnešek musím kluky pochválit. Celé družstvo. Kluci bojovali, ukazovali volejbalovou kvalitu, i když na technice musíme stále pracovat, a já jsem byl dnes velmi spokojen, a vlastně už od soustředění je vidět, že kluci chtějí volejbal hrát a že mají velký předpoklad, že se budou zlepšovat a předvádět líbivý volejbal.

Č. Třebová-V. Mýto 1:3, 3:1