23. 9. 2017 VOLEJBAL 1. LIGY JUNIOREK VE VOLEJBALE Č. TŘEBOVÁ-SVITAVY.

V sobotu dne 23. 9. 2017 hostíme družstvo juniorek TJ Svitavy.  Kádr družstva juniorek TJ Sokol Geodézie Česká Třebová čítá 11 dívek. K dispozici ještě nemáme Kristýnu Bělkovou, která se zranila v Přerově. Čeká nás čtyřzápasový blok, kdy začnou hrát juniorky, následují kadetky, opět juniorky a tento celodenní blok ukončí kadetky.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SVITAVY 3 :  2  25:11, 21:25, 25:21, 20:25, 15:13

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SVITAVY 3 :  0  25:15, 25:17, 25:22

Družstvo soupeře známe, minulý rok hrály děvčata ze Svitav Č. pohár. Skončily ve druhé osmičce.  První set hrály Českotřebovské dívky dobře, soupeře nepodcenily a ten se nezmohl na nějaký vážný odpor, vítězíme 25:11. Pokračuji ve střídání hráček, které jsem začal střídat v koncovce tak snadného 1. setu.  Snadný první set, ubezpečil dívky, že by měly vyhrát, bohužel si neuvědomily, „že pro to musí něco udělat“. Od začátku druhého setu prohráváme a nedaří se soupeře bodově dostihnout, prohráváme 21:25. Třetí, set máme od začátku rozehraný výborně a také ho s přehledem vítězně dohráváme.  Čtvrtý set je obdobou druhého, prohráváme 1:8, 2:14, stahujeme na 15:19 a 20:23, ale v koncovce děláme zbytečné chyby. Poslední set je vyrovnaný, stranu otáčí soupeř 7:8, našim dívkám se daří se vytvořit dvoubodový náskok, který udržíme do koncovky pátého setu. Vítězíme 15:13, celkově 3:2.

Druhý zápas začínáme hrát v 13,30 hodin. Hra českotřebovských dívek se zlepšila, první set 25:15, druhý set 25:17, vedeme 2:0.  Průběh třetího setu je hororový, dívky přestaly hrát a odpočívají. Prohráváme 2:7, 5:1, 9:15, až nyní dívky zjišťují, že konečně něco musí začít dělat, jinak prohrají.   Pomalu se daří bodově dotahovat náskok soupeře, dokonce vedeme 17:16. Ač se soupeř snaží, třetí set vyhráváme 25:22, celý zápas 3:0. Druhý zápas byl výkonnostně lepší prvního.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Tereza Pešková, Michaela Bečičková, Viktorie Štefanová, Tereza Kašparová, Sabina Hladílková, Dominika Kliglová..

Skupina 1. liga juniorky - 1. část soutěže, skupina C (1-JKY-C)