7. 1. 2023, VOLEJBAL, JUNIOŘI, 1.KOLO FINÁLE VYS+PCE+HK KRAJE.

Hned první víkend Nového roku začalo juniorům finále spojených krajů Vysočina, Pardubického a Královehradeckého ve Žďáru nad Sázavou. Účastníky byla ještě družstva, mimo Žďáru nad Sázavou, České Třebové, družstva Vysokého Mýta, Hronova a Dřevěnic. Kluci od 22.12.2022 absolvovali pouze jeden trénink. Nerozehranost byla znát, ale ta zmizela po lehčích soupeřích-domácího družstva a Hronova. Do těchto zápasů jsem zapojil i J. Bureše-hned při prvním dotyku s míčem dal soupeři eso přímo z podání, M. Štantejský hned z první své smeče vytloukl odvážně vysoký blok soupeře. V základu nastupoval S. Svojanovský, místo omluveného J. Sýkory. V třetím zápase kluci nastoupili na dosud neporažené Dřevěnice. První set byl odehrán s nedostatečným herním úsilím. Jako kdyby kluci zapomněli přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Ve druhém setu už měla hra nasazení. Skóre bylo vyrovnané až do koncovky, kde kluci udělali pár chyb, což je stálo prohraný i druhý set. V posledním zápase zvítězili kontrolovanou hrou nad Vysokým Mýtem. Když budu dnešek hodnotit, tak hra odpovídala nerozehranosti po svátcích, bylo ve hře více chyb, než jindy, ale na druhou stranu dostali příležitost i mladší kluci, starší kluci jim na hřišti pomáhali a všichni získali další herní zkušenosti. Dnes kluci skončili druzí a pod vedením kapitána M. Bělky nastoupili: V. Hruška, M. Štech, C. Šumbera, S. Svojanovský, T. Kalousek, M. Štantejský a J. Bureš.

M. Kadlec

Junioři a juniorky