1. - 2. 4. 2017 JKY H.KRÁLOVÉ ČP

ČP ČR JUNIOREK VE VOLEJBALE DNE 1. – 2. 4. 2017 V H. KRÁLOVÉ.

V sobotu dne 1. 4. 2017 opět odjíždíme do Hradce Králové k poslednímu kolu Českého poháru juniorek. Českotřebovské dívky se neudržely ve      4. kole v první osmičce nejlepších družstev Č. poháru a sestoupily do 2. osmičky.

Sobota 1. 4. 2017

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  –  TJ  ORION  PRAHA                     2 :  0  25:23, 25:20

Začínáme si zvykat na obrovský prostor tělocvičny, kde se hraje na 6. hřištích. Nehrajeme nějak dobře, ale na soupeře to stačí. Vyhráváme 2:0

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – SK HLINCOVKA (Č. Budějovice)2 :  0  25:15, 25:17

Zatím nejsnadnější soupeř. Smečařky se v každém setu střídají. Vyhráváme 2:0.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – VK KARLOVY  VARY                   2 :  0  25:17, 25:23

První set, je z naší strany výkonnostně lepší. Druhý set dívky hrají moc uvolněně, ale daří se dohrát koncovku setu. Vyhráváme 2:0.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  –  TJ  LANŠKROUN             2 :  0  26:24, 25:22

Družstvo Lanškrouna nám bylo tradičním soupeřem, ale v poslední době hrajeme v ligové soutěži, každý jinou skupinu. První set děláme zbytečné chyby a vyhráváme až koncovku setu. Ve druhém setu hrajeme špatně, opět zbytečné vlastní chyby, které pramení z nesoustředěnosti, odpočinku na hřišti dostávají družstvo Lanškrouna do vedení 19:13. Bereme si oddechový čas. Bohudík se dívky chytily a 25:22 druhý set vyhrávají. Vyhráváme 2:0

Neděle 2. 4. 2017

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – VK BENEŠOVSKÁ 1. VOLEJBALOVÁ      1 :  2  25:8, 28:30, 13:15

Benešovská děvčata jsou vysoká, zatím jsou na druhém místě za českotřebovskými děvčaty. Takže se hraje o první místo skupiny B Českého poháru. Začínáme skvěle, než li se dívky soupeře rozhoukají, prohrávají 25:8. Naše děvčata měla rozhodující míče na ruce, ale vždy vlastní chyby otočily výsledek. Ve třetím setu prohráváme od jeho začátku. Daří se vyrovnat na 13:13, ale náš poražený servis a následně vyhozená přihrávka soupeřova servisu, nám prohrávají rozhodující set. Prohráváme 1:2. Jelikož družstvo Benešovská volejbalová,  měla již jednu prohru, tak jsme stále na prvním místě s náskokem 2. bodů.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – VK  VALAŠSKÉ  MEZIŘÍČÍ        2 :  0  25:15, 25:19

Po předchozím zcela zbytečně prohraném zápasu, musí dívky oba poslední zápasy vyhrát, aby vyhrály B skupinu  Č. poháru. Začínají hrát první set soustředěně a 25:15 vyhrávají první set. Ve druhém setu dochází opět k výpadku soustředění, ale daří se včas dívkám vzpamatovat a druhý set vyhrát 25:19. Vítězíme 2:0.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL BEDŘICHOV (Jihlava) 2 :  0  26:24, 25:19

Dívky Bedřichova, jsou dle mého také ještě věkem kadetky. První set není z naší strany příliš dobrý. Ve druhém setu již hrají zodpovědně, soustředí se a každou chybu okamžitě otočí. Nebýt několik chyb v koncovce setu, ale to již bylo jasné, že vyhrajeme, byl by to výborný set. Vyhráváme 2:0.

V celkovém hodnocení dlouhodobé soutěže Českého poháru, tedy z kvalifikovaných 24 družstev z celé České republiky, vybojovala českotřebovská děvčata pěkné 7. místo. To si myslím, že je velký úspěch. Zvlášť, když to byla společná soutěž juniorek a kadetek a hrála zde              i extraligová družstva. Českotřebovská děvčata jsou věkem ještě kadetky, takže by příští sezónu v Č. poháru mohla svůj úspěch ještě zlepšit.

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Tereza Pešková, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Natálie Foldynová, Kristýna Bělková, Tereza Kašparová, Dominika Kliglová