19. 9. 2015 ŽENY SVITAVY TURNAJ

VOLEJBALOVÁ SEZÓNA ZAČÍNÁ

Začátek volejbalové sezóny se blíží a ženy domácího sokola se na ni připravují již od přelomu prázdninových měsíců.  Začala již tradičně výborným turnajem v Polné u Jihlavy, kde ukořistili druhé místo. Následovalo pětidenní soustředění v Říčkách v Orlických horách, kde se nabírala především fyzická kondice a utužoval se kolektiv J

V sobotu, 19.září 2015, se volejbalové družstvo druholigových žen zúčastnilo přípravného turnaje ve Svitavách.  Jedná se již o tradiční prověrku před začátkem sezóny, která začíná 3.října 2015 domácím utkáním s nováčkem skupiny B, Benešovem.

Na turnaj odjelo družstvo žen doplněné dorostenkami, kterým tímto děkujeme za pomoc :-)! Turnaje se zúčastnilo šest družstev: Dolní Újezd, Červený Kostelec (náš soupeř z II. ligy), Svitavy A, Svitavy B, Svitavy juniorky a Sokol Česká Třebová. Hrálo se systémem každý s každým, tudíž jsme odehrály pět zápasů na dva hrané sety. Nějaké herní činnosti se dařily více, nějaké méně, ale každopádně to byla pro nás dobrá zkouška před mistrovskými utkáními. Po loňském roce jsme obhajovaly prvenství. Úkol splněn, přivezly jsme první místo :-)!

Chtěla bych především pochválit Kristýnu Bělkovou, mladší dorostenku, která hrála v základní sestavě na bloku a poradila si s tím výborně. Dále bych vypíchla hru Barbory Mikulecké, které se dařilo jak na útoku, tak i na přihrávce a pochvala též patří Lucii Totuškové za výborný servis, kterým dokázala několikrát během turnaje dát několik bodů v řadě.

Sestava: Dejdarová Hana, Horáková Iva, Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Totušková                 Lucie, Trávníčková Pavla, Dvořáková Edita, Bělková Kristýna, Klimková Linda,                   Pešková Tereza, Šplíchalová Veronika.

Jak už bylo zmíněno, sezóna bude zahájena domácím zápasem s družstvem Benešova, a to 3.10.2015 od 10:00 a 13:00 hodin  v hale Na Skále. Ženy, které sice uspěly v kvalifikaci o I.ligu, ale i pro letošní sezónu nastoupí v lize DRUHÉ a to především z důvodu malého množství hráček a finančních prostředků. Omlouváme se všem našim příznivcům, kteří se těšili na kvalitnější podívanou. I přesto budeme moc rádi, pokud nás přijdete do našeho domácího prostředí podpořit!!!

Za družstvo žen

Horáková Iva a Janďourková Radka