4. 1. 2014 ŽENY CHOCEŇ PŘEBOR ČOS

MISTROVSTVÍ ČESKÉ OBCE SOKOLSKÉ 4. – 5. 1. 2014 – CHOCEŇ

V prvním lednovém víkendu jsme se zúčastnily turnaje, který je povinný pro všechna družstva hrající pod hlavičkou Sokola. Turnaje se zúčastňují družstva žen i mužů. V ženské kategorii bylo přihlášeno deset týmů a v kategorii mužské byla účast slabší, tudíž 6 mužstev.

Náš českotřebovský tým žen odjel na turnaj v počtu osmi hráček, chyběly dvě hráčky ze základní sestavy (Kvapilová, Tomannová). Hrálo se systémem na dvě skupiny po pěti družstvech, přičemž první dvě postupovaly do finálové skupiny, třetí a čtvrá družstva do skupiny o 5. – 8. místo a pátá družstva si již v sobotu zahrála o 9. – 10. místo.Ve skupinách se hrálo na dva hranné sety a dále již tradičně na dva vítězné. V naší skupině byla družstva extraligového Šternberku, prvoligový Žižkov A a Dobřichovice a juniorky Žižkova Praha.

TJ Sokol Česká Třebová – Žižkov Praha juniorky 2:0

Družstvo juniorek bylo nejlepším soupeřem pro začátek turnaje, jelikož ještě nejsou tak vyspělými hráčkami a udělaly si spoustu vlastních chyb. Zápas jsme zvládly bez větších komplikací.

TJ Sokol Česká Třebová – Dobřichovice 2:0

Hráčky Dobřichovic byly papírově silnějším soupeřem, ale naší stabilní přihrávkou a zdařilým útokem se nám podařilo soupeře zatlačit a odnést si cenné vítězství.

TJ Sokol Česká Třebová – Šternberk 1:1

Do zápasu jsme nastoupily s tím, že nemáme, co ztratit a počínaje podáním budeme riskovat každý míč. To se nám vyplatilo a společně s velkou bojovností se nám dařilo, nač jsme sáhly. Protihráčky a hlavně jejich trenér působili dosti rozhozeně a také lehce bezradně. Velkou promarněnou šancí na překvapení turnaje byl druhý set, kdy se nám podařilo stáhnout tříbodový náskok soupeřek v koncovce setu, ale dvěmi nevynucenými chybami jsme set prohrály. I přesto se tímto výsledkem  otevírala naše cesta do finálové skupiny.

TJ Sokol Česká Třebová – Žižkov Praha A 0:2

Po delší hrací pauze jsme nepředvedly zrovna svěží výkon, ale i tak jsme s prvoligovým mančaftem držely hrací tempo až do koncovek obou setů, které skončily vždy o dva body lépe pro soupeřky. Tím se i díky výsledkům ostatních družstev naše cesta do finálové skupiny uzavřela. V neděli nás tak čekala dvě utkání v boji o 5. – 8. místo.

TJ Sokol Česká Třebová – Pardubice 2:1

Po sobotních vypjatých zápasech nastoupila obě družstva v dosti unaveném tempu. Byl to utrápený boj o téměř každý míč. Štěstí stálo na naší straně a díky našim herním zkušenostem se nám podařilo zvítězit.

TJ Sokol Česká Třebová – Dobřichovice 2:0

Zápas se celkem jednoznačně odehrával v náš prospěch a jeho vítězstvím jsme si zajistily konečné 5. místo v turnaji.

Ve druhé skupině hrálo vítězné družstvo turnaje Frýdek – Místek (extraliga), Pardubice, Nusle Praha, Žižkov Praha B a Šlapanice.

Pořadí turnaje :  1.místo- Frýdek – Místek,  2.místo – Šternberk,  3. Žižkov Praha A

Hrály: Horáková, Janďourková, Lázničková, Gottwaldová, Trávníčková, Dejdarová, Dudlová a Barešová.

Za SK GEODÉZIE Česká Třebová Raduš a Maruš

Muži a ženy