30. 11. 2019 VOLEJBAL, ŽENY, Č. TŘEBOVÁ-SVITAVY, 2. LIGA.

V sobotu 30. 11. jsme na domácí palubovce přivítaly družstvo žen ze Svitav, se kterým se v soutěži potkáváme v obdobné sestavě již několik let. A po celou dobu panuje mezi Českou Třebovou a Svitavami zdravá rivalita. Ta v kombinaci s krátkou vzdáleností mezi oběma městy, která přilákala slušnou svitavskou fanouškovskou základnu, slibovala zajímavé sportovní klání.

Hned od začátku prvního zápasu byla na obou stranách vidět obrovská chuť vyhrát a celé utkání se neslo ve znamení svižného tempa a vysokého herního nasazení. I přes ne úplně důrazný vstup do všech setů jsme se vždy v průběhu každého z nich chopily vedení a to jsme kontrolovaly až do koncovky. Výsledek 3:0 na sety, první tři body v kapse a my se mohly mezi zápasy pokochat dalším vydařeným derby v mužském krajském přeboru mezi Českou Třebovou a nedalekým Rybníkem.

Druhý zápas začal opět ve velmi bojovném duchu. Po jasném prvním setu jsme trochu polevily, a díky vlastním chybám a nedůrazné hře na síti jsme daly prostor soupeřkám, které nás začaly tlačit svým servisem i útokem. Přestože se nám v koncovce druhého setu podařilo stáhnout náskok, který si v jeho průběhu soupeřky vytvořily, po závěrečné přetahované do devětadvaceti bodů dopadl set v náš neprospěch. To bylo dostatečným ponaučením, abychom do dalšího setu nastoupily s maximálním soustředěním na hru. Díky eliminaci chyb a většímu prosazení se na síti i na bloku, jsme už nedaly soupeřkám šanci na další zvraty v zápase a zvítězily jsme 3:1.

Předposlední kolo podzimní části tak dopadlo krásným výsledkem a ziskem šesti bodů. Nejenom zmíněná rivalita zaručila divácky atraktivní sportovní zážitek z obou zápasů, ve kterých byla k vidění celá řada velmi bojovných výměn a herních situací. V sobotu 7. 12. nás čeká závěrečné dvojutkání v tomto roce, kdy opět na domácí palubovce přivítáme družstvo z Liberce.

Sestava : Marie Divišová, Martina Drymlová, Natálie Foldýnová, Iva Horáková, Hana