8. 1. 2017 ŽENY PŘEBOR ČOS

7. – 8. 1. 2017 PŘEBOR ČOS ŽEN V CHOCNI.

O víkendu 7. – 8. 1. 2016 byl v Chocni uspořádán Přebor žen ČOS. Protože naše ženy v sobotu začínaly hrát svoje první letošní kolo 2. ligy, turnaj rozehrávaly juniorky a kadetky. Bohužel u týmu byla trochu větší marodka, proto jely všechny volejbalistky, které mohly.

Po překonání ranních mrazivých peripetiích, kdy nás zachránila paní Klimková, jsme vyrazily do Chocně. Ale i v hale nás přivítala neskutečná zima. Oproti původním propozicím došlo ke změně systému, protože 2 týmy z původních 8 nedorazily. Konečná verze byla 2 skupiny po 3 týmech. V naší skupině nám byly soupeřkami týmy ze Žižkova a Frýdku Místku.

První zápas proti Žižkovu jsme držely krok ve 2/3 setu, poté nás soupeřky přehrály. Ve druhém zápase jsme celou dobu tahaly za kratší konec, přece jenom soupeřky byly herně trochu dále než my. Přesto v obou zápasech holky makaly a bojovaly. Nedalo se nic vytknout.

Naše skupina byla dohrána dříve než druhá a proto nás čekala opravdu dlouhá pauza než budou známy vítězky B skupiny.

K poslednímu sobotnímu zápasu nastupujeme proti extraligovému týmu žen ze Šternberku. Vítěz bude hrát o 1. – 3. místo, poražený o 4. – 6. místo. Náš cíl je jasný. Získat co nejvíce bodů. Vstup do prvního setu se nám vydařil na výbornou, vedeme 5:0, až za stavu 8:8 se stav vyrovnává. Sice jsme zápas nevyhrály, ale holky šly do zápasu naplno a na hřišti nechaly své maximum. Pochvala soupeřek po konečném hvizdu byla příjemnou odměnou.

V sobotu hrály: kapitánka Linda Klimková, Hanča Václavková, Natka Foldýnová, Anet Köhlerová, Míša Bečičková, Monča Nerudová, Domča Kliglová, Týna Voleská a pouze na lavičce Verča Šplíchalová

V neděli turnaj ČOS dohrávalo družstvo žen. Čekaly nás dva zápasy na dva vítězné sety o konečné umístění. Soupeřkami byla družstva prvoligového Žižkova "A" a Dobřichovic.

Na výkonu družstva se projevila únava ze sobotního dvojzápasu a také vánoční pauza. Vznikaly chyby jak na síti, tak v poli. Oba dva zápasy jsme bohužel jasně prohrály 0:2 a na turnaji obsadily konečné šesté místo.

Tímto děkujeme dorostenkách za pomoc J, že za nás v sobotu turnaj odehrály.

Sestava: Andrlová D., Gottwaldová L., Horáková I., Mikulecká B., Šemberová M.,               Tomanová P., Zabranská L.

Muži a ženy