25. 1. 2014 ŽENY BOHEMIANS 2. LIGA

Když jsme v prvním kole odjížděly na zápas s Bohemians Praha v šesti hráčkách a s vypůjčenými dvěma staršími žákyněmi, říkaly jsme si, že na domácí zápas s tímto soupeřem už budeme určitě v plné síle. Bohužel se tak nestalo a opět díky nemocem, zraněním a školním povinnostem se nás v sobotu 25. 1.  2014 sešlo na domácí zápas pouze sedm hráček.

Protihráčky nás hned v úvodním setu prvního zápasu zaskočily svým nasazením a k ničemu nás nepustily, proto jsme tento set ztratily. Nicméně jsme se ihned otřepaly, přitvrdily na podání, zlepšily hru v poli a zdůraznily na útoku a tím jsme soupeře dostaly do situace, kdy nevěděl, co hrát. Další tři sety jsme tak celkem snadno zvítězily.

Namlsané z prvního zápasu jsme do toho druhého nastoupily poměrně vlažně. Kazily jsme spoustu podání a nechávaly v poli spadnout lehké balóny, které nás zbytečně srážely.  Druhý set jsme veškeré herní činnosti zlepšily, ale soupeř nepolevil, proto nebylo nouze o dlouhé výměny. S trochou štěstí pro protihráčky jsme set prohrály poměrem 27:29. Nechtěly jsme jen tak vzdát i za tak nepříznivého stavu setů 0:2, proto jsme opět o něco více přitvrdily na servise a to se vyplatilo. Třetí set jsme získaly lehce. Stále v bojovné náladě a vidiny vítězství jsme se rvaly o každý balón i ve čtvrtém setu. V něm stálo štěstí v koncovce při nás, a tak za stavu 21:24 s třemi mečboly pro Bohemians jsme zápas otočily a tento set dotáhly k vítěznému konci 27:25 pro nás. Tiebreak už byl třešničkou na dortu i pro diváky, jelikož byl plný líbivých zákroků v poli nebo i tvrdých útoků na síti. Po opravdu vyčerpávajícím boji jsme nakonec ruce nad hlavu zvedly my a zápas tak v posledním zkráceném setu vyhrály 19:17.

Opět jsme se přesvědčily, že možné je vše, když bojujeme, a že dokud není na počítadle „25“, tak ještě není konec. Děkujeme zároveň i všem fanouškům za úžasnou atmosféru. Lenka G.