11. 9. 2016 PŘÍPRAVKA D Č.T. KP PCE KRAJE

KVALIFIKAČNÍ TURNAJ PŘÍPRAVKY DÍVEK.

V neděli 11. 9. 2016 jsme pořádaly první kvalifikační turnaj v trojkovém volejbale přípravek dívek v areálu Na Skále. V naší skupině byly kromě 4 domácích týmů ČT ještě tým Žichlínku a Moravské Třebové. Každý tým odehrál 5 zápasů na 2 hrané sety.

Za týmy ČT A a ČT B nastupují volejbalistky, které soutěž většinou hrály již v loňské sezóně a tak doufám, že budeme hrát ve skupinách vyšších a tím odehrajeme, co nejtěžší zápasy. A jak se nám dařilo v neděli? Tým ČT A nepoznal celý turnaj porážku. Holky bojovaly na hřišti, povzbuzovaly se, a proto po zásluze skončily na 1. místě. Tým ČT B začal turnaj trochu ustrašeně a zbytečným množstvím chybiček dával cenné body soupeřkám – nezavolané míče, zkažená podání. Ale během turnaje se holky lepšily, bojovnost rostla a i ony poznaly radost z vítězství.

Hrály: ČT A – Vernerová, Jebousková, Horáková, Neumannová

ČT B -  Zahrádková, Klementová, Havránková, Klimešová

Výsledky:

Výsledky soutěže Krajský přebor přípravka dívky 11. 9. 2016 Polička, Svitavy, Lanškroun, Choceň, Č. Třebová, Litomyšl

A                     B                       C                   D                    E                    F

1. PO A           1. SY A           1. LA A           1. PA               1. ČT A           1. DÚ A

2. PO B           2. SY C           2. LA C          2. CHV A       2. MT              2. LI A

3. PO C           3. SY B           3. VM B          3. CHO B        3. ŽI A            3. DÚ B

4. PO D           4. LE               4. LA B          4. CHO A        4. ČT B           4. LI C

5. PO E           5. SY E           5. LA D          5. CHV B       5. ČT C           5. LI B

6. PO F           6. SY D          6. VM A        6. CHO C        6. ČT D           6. DÚ C

Další kolo se hraje 18. 9. 2016

A skupina: pořadatel: Svitavy: PO A, SY A, LA A, PA, ČT A, DÚ A

B skupina: pořadatel: Chvaletice: CHV, PO B, SY C, LA C, MT, LI A

C skupina: pořadatel: D. Újezd: DÚ B, PO C, SY B, VM B, CHO B, ŽI A

D skupina: pořadatel: Svitavy: CHO A, PO D, SY E, LA B, ČT B, LI C

E skupina: pořadatel: Č. Třebová: ČT C, PO E, SY D, LA D, CHV B, LI B

F skupina: pořadatel: Letohrad: LET, ŽI B, VM A, CHO C, ČT D, DÚ C

Jana Rejmanová

KVALIFIKAČNÍ TURNAJ PŘÍPRAVKY DÍVEK.

V neděli 11.9.2016 naše nejmladší děvčata – týmy Česká Třebová C a D, odehrála trojkový volejbal – krajský přebor přípravky dívek. Je to pro náš tým soutěž poměrně  náročná, protože zde startují hráčky až dva roky starší. Naším cílem v této soutěži je získávání zkušeností a přiblížení se ke klasickému volejbalu. Hra předpokládá základní dovednosti jednotlivce – odbití prsty, bagrem, spodní podání, (případně smečování). V naší věkové kategorii se všemi herními dovednostmi začínáme a celý rok si je budeme osvojovat.

První hraní se nám povedlo nad očekávání. Děvčata příjemně překvapila zvládnutím spodního podání a někdy se nám i podařilo přihrát, nahrát a zahrát přes síť – což považuji za výborné. Pro děvčata nový zážitek a pro nás všechny vykročení směrem vpřed……….. :)

Všem, kdo se podíleli na organizaci turnaje, patří dík.

Hrály: Adamová, Dvořáková, Hondlová, Kaplanová, Kovářová,  Očenášová, Polášková, Preislerová, Zemanová

Trenéři: Adam, Benešová, Dvořáková

Přípravka CH+D