17. 11. 2019 VOLEJBAL, PŘÍPRAVKA CHLAPCŮ UHRÁLA POSTUP DO NEJLEPŠÍ SKUPINY .

Od poloviny září je v plném proudu i přebor v trojkovém volejbale chlapců. Náš oddíl má v letošním roce přihlášeno jedno družstvo. Celkem se soutěže účastní 13 družstev, která jsou rozdělena do tří výkonnostních skupin s možností postupu i sestupu. Dne 22.9.2019 se ve Svitavách odehrála kvalifikace. Hrálo se systémem každý s každým od stavu 10:10. Hráli jsme ve složení Matyáš Homoláč, Štěpán Hübl a Honza Vávra. Družstvo bylo kvůli zranění oslabeno o nejzkušenějšího hráče – K.Sixtu, což se odrazilo i na celkovém výsledku. Skončili jsme na 10.místě a první kolo začínáme ve skupině C. Tuto skupinu pořádal 13.10.2019 Letohrad. Klukům se dařilo a postupně porazili Svitavy C, Litomyšl A, Letohrad B a Svitavy D a uhráli si tak postup do skupiny B. V tomto kole nás reprezentovali Matyáš Homoláč, Kája Sixta, Honza Vávra a Ondra Vlček. Skupinu B ve druhém kole hostily 17.11.2019 Svitavy. Bylo to takové malé ,,mistrovství“ města Svitavy, protože v této výkonnostní skupině kromě našeho družstva hrála pouze družstva Svitav A, B, C, D. Našim klukům se podařilo ve dvou zápasech zvítězit a dva zápasy skončily remízou, což stačí k postupu do nejlepší skupiny A. Toto kolo pod trenérem J.Fišarem odehráli L.Dašek, Š. Hübl, K.Klimek, K.Sixta, H.Vávra a O.Vlček. Na pozápasové fotce už je jen část týmu. (rb)

tr. J.Fišar

Přípravka CH+D