18. 9. 2016 PŘÍPRAVKA D Č.TŘEBOVÁ KP PCE KRAJE

18. 9. 2016 - 1. kolo Krajského přeboru přípravky dívky.

V neděli 18. 9. 2016 se odehrálo další kolo krajského přeboru - přípravky dívky. Naše družstvo „C“ startovalo v páté výkonnostní skupině v domácím prostředí. Děvčatům se podařilo vyhrát jeden set s družstvem Svitavy D. Děvčata se snažila a kromě podání, které je v tuto chvíli jediným zdrojem bodových úspěchů, se nám občas povedla přihrávka, která je pro dívky tohoto věku velmi náročná herní dovednost. Děvčata hrála ve složení: Adamová, Dvořáková, Kaplanová, Peterková, Zemanová.

Č. Třebová „D“ odehrála další kolo v šesté výkonnostní skupině v Letohradu. Děvčata si vedla nad očekávání velmi dobře. Dařilo se podání a občas byla vidět i mezihra. Vyhrály jsme jeden zápas, dvakrát remizovaly - krásný výsledek.

Děvčata hrála ve složení: Kovářová, Očenášová, Polášková, Preislerová.

I když volejbal je nám ještě hodně vzdálený, je dobře, že děvčata mají možnost získávat nové zkušenosti, které korespondují s nácvikem základních herních dovedností jednotlivce. U děvčat sledujeme především pohyb na nohou, přípravu na přihrávku, herní nasazení a týmového ducha. Pochvala patří celému týmu.

Trenéři:

Adam, Benešová, Dvořáková, Očenáš

1. kolo KP přípravky dívek – ČT A, ČT B.

Kvalifikační turnaj rozdělil naše týmy do skupin podle umístění, a tak ČT A hrála v A skupině a tým ČT B v D skupině. Obě skupiny pořádaly TJ Svitavy. I přes původní nepříznivou předpověď, bylo krásně a obě skupiny se odehrály venku. A jak se týmům dařilo?

Tým ČT A nastoupil ve složení Kíťa Vernerová, Barča  Doležalová, Pája Jebousková a Natálka Řeháková.  První zápas holky jednoznačně vyhrávají, pak zápas prohráváme a další 3 remizujeme. Výsledky vyrovnané, podobně jako celá A skupina. Ale i když výhra je určitě lákavá, hlavní je předvedená hra, kde máme ještě velké rezervy. Opět jsme místo trápení soupeře zvládaly trápit i sebe nepřesnými přihrávky, nahrávkami zády k síti a „bezzubým“ útokem.  Do příštího kola máme na čem pracovat. A my to určitě zvládneme. Až na poslední zápas se holkám dařilo na podání a určitě velkou pochvalu zaslouží celý tým za předvedenou bojovnost. ČT A skončila na 4. místě ve skupině (3. – 5. tým měl 5 bodů, o celkovém pořadí rozhodovaly míče).

Za tým ČT B hrála Lucka Neumannová,  Marťa Klementová a Šárka Zahrádková. Už před turnajem jsme si s holkami daly za cíl uhrát postup do C skupiny. D skupina byla u 3 týmů především o podání a pozornosti v poli – hrály proti nám mlaďounké začínající volejbalistky. A tak rozhodnutí o postup mělo být s týmem Lanškrounu, prohráváme 0:2 a Chocně, remizujeme 1:1.  V posledním zápase s Chocní nám utíká postup do C skupiny.  Celý tým se zápas od zápasu lepšil a nejhezčí volejbal hrál právě v posledním zápase.  Rezervy máme ještě v pozornosti, kdy zapomínáme hlídat první a druhou přes a v zavolání na první míč. Pochvalu si celý tým zaslouží za podání a za povzbuzování se navzájem.  ČT B skončila na 3. místě a o postup budeme bojovat příště.

Moje poděkování patří panu Jebouskovi za pomoc při „koučování“ týmů.

Jana Rejmanová

Přípravka CH+D