10.-11.1. 2015 STŽKY SOKOLOV ČP

Volejbalový oddíl TJ Sokol Geodézie Česká Třebováse účastnil,

ČESKÉHO  POHÁRU St. žákyň, 3.kolo SOKOLOV,3.skupina (o 16. – 24. místo)                        V termínu 10. – 11. 1. 2015

Dne 10. - 11. ledna  2015,  pořádal volejbalový oddíl Baník  Sokolov  3. kolo již spojeného dle umístění v jednotlivých  skupinách  Moravy a Čech,  Českého poháru starších žákyň. Do této části poháru se dostalo  24. nejlepších družstev z republiky. Druhé kolo turnajů ČP, bylo rozřazovací, kde se dle jednotlivých bodů již odehraných dvou kol Českého poháru,  vyčlenilo  12 nejlepších družstev z České a Moravské skupiny.  Celkem 24 nejlepších družstev z ČR, které budou od třetího kola hrát o vítěze Českého poháru a možnosti postoupit na Mistrovství ČR.

Mistrovství ČR žactva se koná 24.- 26.dubna a II. část 8. – 10. květnu 2015)

Do první části Mistrovství ČR žactva postupují družstva starších žákyň

umístěná v soutěži ČP na 5. až 8. místě celkového pořadí.

Tato družstva mají právo,  pořádat skupinu první části Mistrovství ČR žactva,

jestliže o to požádají. Sem také postupují družstva ze všech krajů ČR, umístěné na

prvním a druhém místě krajských soutěží.

Do druhé části Mistrovství ČR žactva postupují družstva starších žákyň

umístěné v soutěži ČP na 1. až 4. místě celkového pořadí. Dále družstva, která

uhrála kvalifikaci první části Mistrovství ČR 24.- 25.4.2015.

Systém turnajů ČP:           -  osm družstev, systémem každý s každým

sobota 10.1.2015

TJ Sokol Česká Třebová – Baník Vamberk                 2 : 0  25:17, 25:16

Zápas je od začátku jednoznačně v režii českotřebovských dívek. Bez problémů a s přehledem vyhráváme první zápas 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – Baník Sokolov                          2 : 1  25:11, 24:26, 15:11

Začínáme soustředěně a první set máme od začátku jednoznačně pod kontrolou. Výsledek 25:11 tomu napovídá. Do druhého setu jdeme opět koncentrované a vedeme 19:14. Kazíme servis a na dívkách je vidět, že si myslí,“ je vyhráno“, bohužel,  není !!! Ač se snažíme dohrát koncovku,  soupeř má štěstí, prohráváme 24:26. Třetí set začínáme špatně, chvíli trvá, než li se vzpamatujeme z prohry předchozího setu.  Prohráváme 1:3, ale otáčíme stranu již za stavu 8:4. Daří se přidat další body, vedeme 10:5. Dostáváme se do špatného postavení, na hřišti se nedaří rychle otočit s postavením. Soupeř stahuje náš bodový náskok, ale konečně se daří postavení otočit. Dobrým servisem a úspěšným útokem, vyhráváme rozhodující set. 15:11.

TJ Sokol Česká Třebová – ZŠ Mikulova Praha                    2 : 0  25:21, 25:10

Od začátku prvního setu, je na dívkách vidět, že nejsou plně připravená na tento zápas a že, s výkonnostně nejslabším družstvem tohoto kola  ČP,  berou vítězství jako samozřejmost.  Hrajeme bez nějakého úsilí, ale       i takto se dá vyhrát. Do druhého setu stavíme  Moniku  Nerudovou, protože Kristýně Bělkové se udělalo špatně.  Náš výkon se trochu zvedl,  ale soupeř již nekladl žádný odpor, vítězíme 25:10.

TJ Sokol Česká Třebová – Spartak Polička          2 : 0  25:8, 25:14

Hrajeme dobře, Kristýna Bělková zůstala na lavičce, hraje Monika Nerudová. Soupeř hraje velice mizerně          a jednoznačně ho přehráváme 2:0. Dnešní program z nějakých nejasných důvodů,  pořadatel již uzavírá (ač se mělo hrát ještě 5. kol . Na zítřek zůstává odehrát na každém hřišti 6 zápasů, což je zhruba 6 hodin, takže do cca 15 hod. Dle původního rozpisu byl herní program do  12,30 hod, takže  družstva v větších vzdáleností budou mít problémy s dopravou domů.  Což je Vamberk, Česká Třebová, Polička.  Večer si na semináři trenérů, snažíme přeházet rozpis zápasů tak, aby to nám déle cestujícím vyhovovalo.

neděle 11.1.2015

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové      2 : 0  25:15, 25:20

Před zápasem, se mají dívky za úkol velice zodpovědně připravit na tento důležitý zápas.  Jestli Slavia HK prohraje, již nemá šanci postoupit do „druhé osmičky“.  V prvním setu „není, co řešit“, jednoznačně a bez problémů vyhráváme 25:15. Do půlky druhého setu je stav vyrovnaný, ale v koncovce jsme jednoznačně důraznější. Koncovku druhého setu zvládáme velice dobře a set vyhráváme 25:20.

TJ Sokol Česká Třebová – BVC Chodov                      2 : 0  25:12, 25:15

Předposlední zápas třetího kola ČP, hrajeme v pohodě a s obrovskou chutí vyhrát. Nevím, zda chuť takto perfektně odehrát tento zápas, vzešla z přítomnosti  Jiřího Kadlece s manželkou, kteří se přišli na tento zápas podívat, a českotřebovské dívky se chtěly předvést.  Bez větších problémů porážíme družstvo mladého ambiciózního trenéra Štěpána Javůrka, který vedl před rokem  TMK -  ČVS.

TJ Sokol Česká Třebová –  SK Volejbal Klatovy           2 : 0  25:16, 25:21

Průběh prvního setu byl naprosto perfektně zvládnutý. Ve druhém setu dochází k uvolnění koncentrace. Je to poslední zápas ČP v Sokolově, takže síly docházejí. Do stavu 21:21 hrajeme tak, aby nám soupeř zbytečně bodově neutekl. Nyní v koncovce setu, trochu přitlačíme,  a dohráváme vítězně poslední set 25:21.

Vyhráváme 3. skupinu ČP v Sokolově a postupujeme do 2. osmičky.

Pod vedením  R. Hanzelky hrála a střídala:  kapitánka Klimková Linda, Veselá Anna, Pešková Tereza, Voleská  Kristýna, Foldynová Natálie, Bělková Kristýna  a Nerudová Monika.

Zapsal: Rostislav Hanzelka