17. 3. 2019 VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ, KP PCE KRAJE.

V neděli 17. 3. 2019 jsme odehrály poslední kola letošního krajského přeboru starších žákyň. A tým si jel poslední turnaj“užít“ a po zásluze převzít zlaté medaile, B tým odehrál poslední turnaj na domácí palubovce a C tým odjel hrát k soupeřkám do Svitav.

A tým v posledním kole porazil oba svoje soupeře – Pardubice i Poličku 3:0 a s velkým náskokem se stal tým Pavla Vernera krajským přeborníkem v kategorii starších žákyň a vybojoval si účast na kvalifikaci Mistrovství ČR starších žákyň v termínu 10. – 12. 5. 2019. Holky OBROVSKÁ gratulace.

Hrály: Blažková L., Dvořáková Š., Dušková A., Hyláková N., Kaplanová A., Kráčalová E., Pešková E., Ropková E.,  Venerová K., trenér: Verner P.

B tým odehrál poslední turnaj na domácí palubovce v tělocvičně VDA.  Se soupeřkami z Chocně si holky vcelku rychle poradily, v druhém zápase si s námi rychle poradil Lanškroun především díky výbornému servisu. Za celou sezónu holky zaslouží velkou pochvalu, protože udělaly kus práce. Krásné 5. místo v krajském přeboru je velkým příslibem do další sezóny, kam může nastoupit  skoro celý tým. Holky moc děkuji.

Hrály: Havránková Z., Horáková S., Janecká A., Jebousková P., Klementová M., Kolářová K.,  Mastíková Z., Neumannová L., Plocová N., Štanglerová M., Štosová B., Vašková K.

C tým odjel k poslednímu kolu na ZŠ Riegrova do Svitav. Úvodní zápas proti domácím se nám nepovedl, po nevydařeném prvním setu se holky nedokázaly oklepat a dostat aktivně do zápasu. Utkání skončilo prohrou 0:3. Zápas proti Vysokému Mýtu měl již zcela
jiný průběh. Holky do zápasu vstoupily s odhodláním vyhrát a hned v úvodu
zatlačily na soupeřky, vybudovaly si náskok a poměrně hladce získaly set. V
druhém setu se ještě vezly na vlně a rovněž vyhrály, ale třetím a čtvrtém
setu ale začala Třebová více chybovat a svůj hlad po vítězství ukázaly také
soupeřky. Poslední zápas sezóny se nakonec rozhodoval v tie-breaku, kde jsme
byli úspěšnější, holky zvítězily 3:2

V průběhu celé sezony holky v C týmu dokázaly stabilizovat svůj herní
projev, přešli jsme ze hry na dvě nahrávačky na systém s jednou náhrou
vbíhající ze všech pozic a hráčky již zvládají specifické herní činnosti na
jednotlivých postech. Jsme jistější na podání vrchem, kdy již dokážeme
přitvrdit nebo podržet tým ve vypjaté koncovce. Je nutné dále pracovat na
pilování jednotlivých dovedností v poli, na náhře i herních kombinací na
útoku.
Záměr vytvořit C tým pro méně herně vyzrálé hráčky, aby si co nejvíce
zahrály v zápasech, kde musely převzít odpovědnost za svůj výkon bez pomoci
zkušenějších spoluhráček lze hodnotit velice pozitivně, holky udělaly za
sezonu opravdu veliký pokrok. Takže díky a jen tak dále.

Hrály: Beranová A., Dubská T., Hrdličková K., Kadlecová B., Klimešová A., Kubová T., Nováková T., Pataki T., Růžičková D., Řeháková N., Urbanová L., Valterová K., Zahrádková Š. Trenér: Klimeš, Valter

St. žáci a žačky