Volejbalový  oddíl   SK Geodézie Česká  Třebová St. žákyně

Volejbalový turnaj starších žákyň,

„Stříbrná vločka České republiky“

3. turnaj pořadatel, SKŠ ZŠ Mikulova Praha 1

Dne 8. - 9. února 2014 pořádal volejbalový oddíl SKŠ ZŠ Mikulova Praha 1, třetí kolo volejbalového turnaje starších žákyň „Stříbrná vločka České republiky. Turnaje se účastnilo 12 družstev, rozdělených do dvou  skupin,  dle pořadí prvního kola.  Hrálo se, každý s každým, na tři hrané sety.

Skupina A. o 1. – 6. místo

SK Geodézie Česká Třebová – Dansport Praha      2 : 1  26:24, 13:25, 25:12

Družstvo Dansportu postoupilo do  sk. A po obrovském zlepšení své herní činnosti a nevedou si zrovna  špatně !  Pražská družstva předehrávala své zápasy ve čtvrtek a Dansport porazil Olymp   i Mikulovu. Po ranním cestování do místa turnaje, se rozkoukáváme,  rozehráváme  a zvykáme na prostředí  tělocvičen,  které jsou vedle sebe ve dvou samostatných budovách. Soupeř je rozehraný z předchozího zápasu, takže má výhodu. Průběh prvního setu vyznívá od začátku pro děvčata Dansportu, ale v koncovce setu zabereme a zkušeně vyhráváme koncovku prvního setu. Ve druhém setu „polevujeme“ a soupeř náš herní výpadek využívá a vyhrává druhý set. Do třetího setu jdeme soustředěné a soupeři povolíme pouze 12 bodů. Vyhráváme 2:1.

SK Geodézie Česká Třebová – VK Tábor            2 : 1  25:19, 25:8, 26:28

Dívky hrají výborně, jsou plně soustředěné  na  zápas  a vyhrávají první set. Ve druhém setu opět vedou, takže na hřiště pouštím dívky z lavičky. Vyhráváme druhý set 25:8. Do třetího setu opět střídáme, ale jako by to byl pokyn, “přestaňme hrát“. Na co sáhneme, kazíme. Problém je, že dívky ze základu, “by měly mít, nějaký herní standard a pomoci střídajícím hráčkám“. Bohužel, ač střídáme zpět, v produkci chyb,  pokračují i dívky ze základu.  Vyhráváme 2:1

SK Geodézie Česká Třebová – Olymp Praha B              3 : 0  25:12, 25:8, 25:11

Nádherně odehraný zápas českotřebovskými děvčaty. Ač byla tělocvična plná  fandů  Olympu,     a děvčata Olympu se  snažila,  perfektně odvedená herní činnost českotřebovských dívek,  nedává Olympu pražádnou šanci vyhrát. Hrajeme zodpovědně každý míč, bojujeme o míče            a s přehledem „skládáme“.  Další sety vyhráváme velice snadno.  Vítězíme 3 : 0.

Neděle 9. 2. 2014

SK Geodézie Česká Třebová – Kralupy nad Labem   3 : 0  25:22, 25:7, 25:17

V prvním setu se rozkoukáváme po ranním cestování z ubytovny „Křesťanské mládeže“ na  náměstí  Míru.  Průběh setu je vyrovnaný, ale koncovku 1. setu zvládáme lépe a vyhráváme. Zjišťujeme, že vítězství v prvním setu byl velice důležitý krok, protože soupeř „odpadl“. Vyhráváme druhý a třetí set, tím celý zápas 3:0. Hrajeme dobře, soupeř zjistil, že na naše dívky výkonnostně nemá.

SK Geodézie Česká Třebová – SKŠ ZŠ Mikulova Praha 3 : 0  25:20, 25:10, 25:18

Po přepočítání  bodů,  zjišťujeme,  že  dívky musí vyhrát,  nejhůře  2:1  nastávající  zápas, (potom se budou počítat body a zde jsme lepší), aby vyhráli tento Pražský turnaj Stříbrné vločky ČR. Zápas,  byl  pojat pořadatelem,  jako finálový zápas celého turnaje, kterého se účastnil starosta městské části Praha 1, Mgr. D. Mejnský a velké množství diváků.   Za obrovského řevu přihlížejících diváků a hecujících se hráček,  je na hřišti  „pravé peklo“.  V této chvíli, se  na hřišti odvíjí  obrovská volejbalová bitva, kde se obě družstva „perou“ o každý míč. Hra má velice kvalitní úroveň, kategorie starších žákyň a českotřebovská děvčata hrála skvěle.  Zodpovědně přistoupila k tomuto zápasu a byla radost hledět na jejich skoro bezchybnou hru, bojovnost a hecování.  První set byl opět rozhodujícím faktorem celého zápasu.  Koncovku prvního setu po zásluze  vyhráváme  a ač se soupeř dále snaží, jsme jednoznačně lepší.  Vyhráváme  3:0 a stáváme  se již podruhé vítězem turnaje Stříbrná  vločka České republiky.                                                                                                                                 S velkým uznáním od trenérů, rodičů a dalších zúčastněných diváků, dostávám pochvalu za dívkami předvedený nádherný výkon. Přiznávám se, že tato slova  potěší každého trenéra.

Pořadí v turnaji Stříbrná vločka České republiky 3. kolo Mikulova Praha 8. – 9. 2. 2014.

SK Geodézie Česká Třebová                13:2 Pořadí a body po třech turnajích:1.    35 Dansport  Praha                                  12:3                                                    5.   23     VK Tábor                                             7:8                                                     3.   29 Mikulova Praha                                   6:9                                                      2.   32 Olymp Praha B                                    5:10                                                    4.   27 Kralupy nad Labem                              2:13                                                    6.   23 Spartak Polička                                  13:2                                                    8.   15 Uherské Hradiště                               12:3                                                    7.   19 Moravská Třebová                               7:8                                                     11.    7 SK Třebín  (České Budějovice)            6:9                                                     9.   10 Baník Most                                          4:11                                                    12.    5 TJ Svitavy B                                       3:12                                                   10.    9

Hráčka družstva Geodézie Česká Třebová, Kristýna Bělková, byla vyhlášená nejlepší blokařkou turnaje, Stříbrná vločka České republiky.

Poslední 4. kolo turnaje SVČR, bude pořádat VK Tábor a bude se hrát v termínu 8. – 9. 3. 2014.

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala:  Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Šplíchalová Veronika, Foldynová Natálie, Klimková Linda, Veselá Anna, Václavková Hana, Kvapilová Gábina, Voleská Kristýna, Bečičková Michaela.

Zapsal: Rostislav Hanzelka