26. 10. 2014 ČP ČR Bílovec

Volejbalový oddíl SK Geodézie Česká Třebováse účastnil,

ČESKÉHO  POHÁRU St. žákyň, 1.kolo Bílovec, Moravská skupina.                          V termínu 25. – 26. 10. 2014

Dne 25. - 26. října  2014,  pořádal volejbalový oddíl ŠSK Bílovec  1. kolo Českého poháru starších žákyň.  Hrály zde skupiny, „A“ o 1. – 8. místo a skupina „C“ o 17. – 24. místo.

sobota 25.10.2014

SK GEODÉZIE Česká Třebová – TJ Ostrava                      1 : 2  22:25, 25:21, 13:15

Zápas je od začátku velice vyrovnaný.  Soupeř dělá v koncovce menší množství chyb než českotřebovská děvčata a vyhrává první set. Průběh druhého setu je opačný a dívky z Ostravy chybují více. Třetí set je bitva o každý míč. Za stavu 13:13, při míči zadarmo hraného od soupeře, si dávají dívky na přihrávce  přednost,  a míč jim spadne na zem. Servis soupeře se nedaří přihrát. Pohráváme v koncovce 13:15. Přitom stačilo tak málo, zvednout jediný a rozhodující míč !!!! Myslím si, že tento výsledek byl pro naše dívky důvodem, jak špatně nastartovat výkon družstva v ČP. Protože právě Ostrava, měla být jedním z abonentů hry o sestup do druhé osmičky.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – VK KP Brno                       0 : 2  12:25, 18:25

Začínáme ustrašeně, protože s družstvem KP Brno dívky ještě nehrály. První set je odehrán špatně, bojíme se, na dívkách je vidět obrovský respekt ze soupeře.  Druhý set je již lepší a hrajeme docela dobře. Vedeme o několik míčů a stále se daří ztrátovat, tedy vždy otáčet míč.  Problém nastal za stavu 17:13, vedeme a máme servis.  Kazíme servis , nepřihrajeme  servis  soupeře, chybný útok, nedůrazný útok, nezvednutý míč v poli a během několika  minut  prohráváme.  Je hrozně  deprimující, když se družstva, které hraje dobře, během několika minut změní na přihlížející začátečnice. Prohráváme 0:2

SK GEODÉZIE Česká Třebová – Slavia Hradec Králové            2 : 1  25:22, 24:26, 15:10

Tento zápas, byla naše povinnost vyhrát, chceme li se udržet v první osmičce. Od začátku setu je průběh hry dosti vyrovnaný. Soupeř hraje dobře. Do koncovky jdeme s několika bodovým náskokem, který úspěšně dohráváme. Druhý set začínáme dobře, vedeme o 5 míčů, ale již několikrát se opakující problém. Po našem,  pokaženém  podání,  následuje série vlastních chyb. Soupeř dotahuje bodový náskok, „chytá se“ a následuje boj o každý míč. Vedeme 26:25, máme míč a stačí nahrát na střed A. Veselé, která úspěšně “skládá míče“. Bohužel, špatně zvolená  ulívka místo nahrávky, kterou stojící soupeř bez problémů zvedá a rozehrává do úspěšné útočné kombinace. Nepřihrajeme následující servis soupeře, a co si pamatuji, tak snad i končíme pokaženým servisem. Třetí set vyhráváme 15:10 a dostáváme pouze dva body, soupeř dostává bod. Za vítězství 2:0 jsou 3 body, za hru 2:1, si družstva body rozdělí. Opět stačí jedna chyba, aby zcela rozložila dobrou hru našeho družstva.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – UP Olomouc                      0 : 2  22:25, 14:25

První set hrajeme výborně a do stavu 22:22, je to zcela vyrovnaná hra.  Bohužel,  pokažený  servis nám opět startuje sérií chyb, které nám prohrávají koncovku tohoto vyrovnaného setu. Kolik setů,  již moha mít děvčata vyhraných, kdyby se jim podařilo dobře rozehraný set dohrát do konce. Ve druhém setu již děvčata odpadla. Celý turnaj musí odehrát základní šestka, takže po ranním cestování a absolvování sobotních zápasů jsou dívky unaveny.

neděle 26.10.2014

SK GEODÉZIE Česká Třebová – TJ Svitavy „A“                    1 : 2  25:23, 14:25, 13:15

První nedělní zápas začíná již v 8,30 hod. Takže, tradiční ranní vstávání, vystěhování z ubytovny, přemístění na snídani, snídaně, přemístění do haly a rozcvičení hodinu před zápasem.  Vlastní zápas, derby dvou družstev z Pardubického kraje, je vyrovnaný od prvních míčů. Koncovku prvního setu zvládáme velice dobře a set vyhráváme. Ve druhém setu dochází k uvolnění soustředění českotřebovských dívek a set celkem prohrávají.  Rozhodující set je opět velká bitva o každý míč. Stav je 13:13 a soupeř zadarmo přehrává míč. Bohužel opět si dáváme přednost na přihrávce, míč dopadl na zem a následující servis soupeře nepřihrajeme dobře. Končíme útokem do autu. Škoda !!! Zápas to byl dobrý, lepší sobotních utkání.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – VK Prostějov                      0 : 2  20:25, 21:25

Stále stejná písnička !!! Hrajeme výborně, ale za stavu 20:20, se bojíme nekazit a míč pouze  přehráváme (dokonce obouruč vrchem). Druhý set, opět z naši strany výborný. Trenér Prostějova Jaroslav Matěj jenom poskakoval vzteky okolo hřiště. Máme dvoubodový náskok, 21:19, ale opět kazíme servis a nastává tradiční problém, vítězně dohrát takto rozehraný set. Bohužel, opět se nedaří vyhrát set.

SK GEODÉZIE Česká Třebová – ŠSK Bílovec                       0 : 2  9:25, 25:27

Poslední zápas 1. kola ČP. Hrajeme s domácím družstvem, které je doma výborné. První set se vůbec nechytáme a dostáváme na „zadek“. Do druhého setu nastupujeme výborně, hrajeme dobře a Bílovec neví, co má hrát. Vedeme 21:13, představte si, že i toto se dá prohrát. Začínáme opět pokaženým servisem a již „se vezeme“. Snažím se to uklidnit.  Na síti máme A. Veselu, která zatím „vše skládá“. Hrají s L. Klimkovou  nízké míče středem soupeřův dvojblok to nestíhá. Takže příkaz „musíme to nahrát na střed sítě“. Bohužel nepřihrajeme servis tak, abychom mohli jít středem. Míč honíme v poli a soupeři ho pouze přehráváme, opět dokonce i obouruč vrchem, „jak jsme vyklepané“. Soupeř bez problémů útočí a my se bráníme. Vůbec nechápete, jak mohlo k této situaci dojít,  z toho co děvčata předváděla!!!  Prohráváme i tento výborně rozehraný set. Po odehrání zápasu, mi při děkování trenérů trenér Bílovce říkal. “Já jsem Tě litoval, co ta Tvá děvčata začala předvádět. Hrály výborně a my nevěděli co hrát, co se najednou změnilo“ ? Co mu na to říci?

Díky našim výkonnostním výkyvům a neschopnosti dohrát dobře rozehrané sety, sestupujeme do „B“ skupiny ČP.

Pod vedením  R. Hanzelky hrála a střídala:  kapitánka Klimková Linda, Veselá Anna, Pešková Tereza, Voleská  Kristýna, Foldynová Natálie, Bečičková  Michaela, Kvapilová  Gabriela, Nerudová Monika.