30. 8. 2014 STŽKY SVITAVY

Volejbalový  oddíl   SK Geodézie Česká  Třebová se účastnil,

Volejbalového turnaje starších žákyň,

„Memoriálu manželů Vymětalových“

Dne 30. srpna  2014 pořádal volejbalový oddíl TJ Svitavy, volejbalový turnaj starších žákyň „Memoriál manželů Vymětalových“. Turnaje se účastnilo 12 družstev rozdělených do čtyř základních skupin, kde hrál každý s každým.  Družstva na 1. a 2. místě z jednotlivých skupin  hrála  semifinálové  zápasy, třetí ze skupin hrály skupinu o 9. - 12. místo.

Základní skupina A.

SK Geodézie Česká Třebová – Přerovský volejbalový klub  2 : 0  25:7, 25:9

Družstvo  Přerova,  je složeno z mladších žákyň, protože věkem starší dívky hrají kategorii kadetek a juniorek a jiné dívky nemají.  Bez větších problémů vítězíme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – Sokol Frýdek Místek          2 : 0  25:20, 25:22

Od začátku zápasu je vidět, že družstva hrají  první  zápasy po absolvování tréninkového soustředění. Družstva jsou nerozehraná a vytvářejí obrovské množství zbytečných chyb. Jsme jistější a v koncovku  vyhráváme.  Vyhráváme skupinu C a hrajeme s druhým skupiny D, tj VK Prostějov.

Hrajeme o 1. – 8. místo. Sety se začínají hrát od  stavu 5:5.

SK Geodézie Česká Třebová – VK Prostějov          2 : 1  25:7, 22:25, 15:13

V prvním setu,  družstvo Prostějova neskutečně „seřežeme“. Soupeř uhrál pouze 2 body, naše dívky  20 bodů. Možná, že to byl důvod našeho nastávajícího výkonnostního výpadku. Do druhého setu nastupujeme laxně.  Celý set se flákáme, v koncovce setu zabereme, ale již nezvládáme koncovku druhého setu vyhrát. Problém je, že jsme si nechali soupeře rozehrát a proti nám hraje opravdu dobře. Třetí set je vyrovnaný, vyhráváme jeho koncovku.

Jdeme  hrát s Olympem   o 1. – 4. místo.Sety se začínají hrát od  stavu 5:5.

SK Geodézie Česká Třebová – PVK Olymp Praha              0 : 2  13:25, 18:25

Tento zápas nezvládáme psychicky. Olymp, je zde jednoznačně nejlepší žákovské družstvo a naše dívky se jich bojí.  V podstatě prohráváme bez boje 0:2.                                                                                                                           Právě proto, potřebujeme hrát s takovými silnými družstvy, aby se dívky přestaly bát.

Hrajeme o 3. – 4. Místo. Sety se začínají hrát od  stavu 5:5.

SK Geodézie Česká Třebová – Sokol Frýdek Místek           2 : 0  25:15, 25:16

Zápas začínáme skvěle, dívky jsou soustředěné a připravené odevzdat slušný výkon. Již  dle jednotlivých  setu,  je vidět celkem snadné vítězství našich dívek. Končíme na 3. místě.

Pořadí v turnaji „Memoriálu manželů Vymětalových“.