18. 1. 2015 STŽKY SVITAVY KP PCE KRAJE

Krajský  přebor  Pardubického  kraje,

starší žákyně 18.1.2015 Svitavy.

VK Lanškroun  – SK Sokol Česká Třebová                1:3         25:21, 19:25, 16:25, 19:25

Hrajeme opět o udržení v první skupině KP a tím o body  KP Pardubického kraje.  V prvním setu si českotřebovské dívky zvykají na tělocvičnu a družstvo soupeře bylo po předchozím utkání s družstvem Svitav rozehrané. Svitavy – Lanškroun 3:1. Prohráváme, po vlastních chybách první set. V průběhu dalších setů omezují českotřebovské dívky chyby a po setech 19-16-19 vyhrávají tři sety za sebou, tím i celý zápas 3:1.

VK Svitavy  – SK Sokol Česká Třebová            0:3        29:31, 11:25, 12:25

První set, byla obrovská volejbalová bitva, kdy se v koncovce tohoto setu, střídala obě družstva ve vedení                a každému  družstvu, chyběl k vítězství jediný míč. Štěstí se přiklonilo na  naší stranu,  a první set vyhráváme       31:29.  Nakonec se ukázalo,  jak  bylo vítězství v koncovce tohoto prvního setu důležité,  pro další průběh zápasu.  Českotřebovská děvčata,  hrála nejlepší zápas,  všech odehraných zápasů  KP-St. žky-Pce kraje. Soupeř se po prohrané koncovce již nevzpamatoval a následující dva sety prohrává 11-12, což je docela „darda“. Toto děvčata potřebovala, jednou je porazit a zjistit, že se s nimi dá hrát.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                             Klimková Linda, Foldynová Natálie, Veselá Anna, Pešková Tereza,  Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Bečičková Michaela , Nerudová Monika.