19. 1. 2014 STŽKY LANŠKROUN KP PCE KRAJE

Krajský  přebor  Pardubického  kraje, starší žákyně 19.1.2014 Lanškroun.

Lanškroun  – Česká Třebová           3:0    25:18, 25:18, 25:19

Stále nám chybí některé hráčky, takže od začátku listopadu nehrajeme ani jednou v základu.  Po 10 týdnech léčení, pouštíme na hřiště odehrát servis a několik míčů v poli Aničku Veselou.  Na síť, ji po  přetržení a  následném  přišití  vazů v kotníku, ještě pouštět nechci.  Na postu druhé blokařky,  musí  hrát Hana  Václavková,  která se teprve učí volejbal hrát pět měsíců, ale vypadá, že bude velice šikovná.  Nahrazuje  Terezu  Peškovou,  která  je od prosince stále nemocná, takže nám vlastně,  nic jiného  nezbývá.                                                                                         Kvalitní družstvo se vyznačuje výborným servisem,  přihrávkou,  následnou  nahrávkou a útokem, kterým boduje, tedy „skládá míče“. Jestliže soupeře netlačíme do chyb právě servisem, útokem, nebo dobrým blokem nemůžeme vyhrát. Náš problém je v  kvalitě  útoku,  protože neútočíme, „ale míče pouze přehráváme“. Tím dáváme soupeři možnost, zcela bez problémů přihrát míč a kvalitně zaútočit. Tento způsob hry,“hra na jistotu“,  platí na slabší soupeře, ale na Lanškroun,  né !!!  Po zásluze prohráváme 0:3.

Česká Třebová – Polička                2:3     25:14, 26:28, 25:27, 25:17, 11:15

Po prvním vyhraném setu, si děvčata myslí, že to bude sranda a Polička se porazí sama, aniž musíme hnout rukou.  Chyba, mýlíme se. Soupeř se snaží a herní projev našich dívek, je zcela  laxní. V koncovkách setu se snažíme stáhnout bodový náskok družstva Poličky, ale  štěstí stojí při soupeři.  A myslím si, že štěstí je spravedlivé, protože si ho za předvedený výkon naše dívky nezaslouží.  Prohráváme 2:3 s družstvem Poličky.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                                 Bělková Kristýna,  Voleská Kristýna,  Linda Klimková,  Veronika Šplíchalová,  Foldynová Natálie,  Vašinová Dominika,  Václavková Hana,  Veselá Anna.