28.-29. 9.2019 STARŠÍ ŽÁKYNĚ, B DRUŽSTVO, ČP ČR BÍLOVEC, KVALIFIKACE.

O víkendu 28.-29.9.2019 proběhla po celé republice kvalifikace Českého poháru, do kterého je přihlášeno 65 týmů starších žákyň. Náš tým původně neměl v úmyslu se této soutěže účastnit, ale protože jarním rozhodnutím ČVS bylo pět našich hráček ´postaršeno´, soutěž jsme nakonec přihlásili, protože by tyto hráčky neměly dostatek herních příležitostí. Naše družstvo je tak složeno především z mladších žákyň, které tvoří i základ týmu. Jednoznačně tak byly holky na turnaji nejmladší. V této soutěži nám jde hlavně o získání herních zkušeností, které se budou v následujících dvou ročnících úročit. S ohledem na věk družstva o nějakém lepším výsledku nelze přemýšlet.

Naši kvalifikační skupinu pořádal Bílovec. V základní skupině naše družstvo narazilo na týmy z Bílovce (0:2), Hradce Králové (0:2) a Napajedel (0:2). V této skupině šlo jen o to přežít výprask, protože tyto soupeřky byly věkem, herně i vzrůstem někde jinde. V těchto zápasech jsme potrénovaly příjem vrchního podání a začaly jsme zkoušet hru na jednu nahrávačku. Po základní skupině jsme narazily na přijatelnější soupeřky. Hra byla vyrovnanější, dostaly jsme se více do meziher. Zápasy s Havlíčkovým Brodem, Zlínem, Rychnovem nad Kněžnou a Jičínem jsme sice prohrály také 0:2, ale hodně nám to dalo. Příjem jsme měly už přesnější a mohly jsme založit i útok. I mezihra už byla výrazně delší. Po kvalifikaci proběhne rozdělení do skupin dle výsledků. Na ty nejlepší týmy tak už nenarazíme. Na hřiště se dostalo všech deset hráček, které se nám díky množství odehraných zápasů herně vyrovnávají. Se silnou lavičkou se nám bude hrát dobře.:-)

A protože, když už vyrazíme tak daleko, nechceme poznat jen tělocvičny, vyrazily jsme v sobotu večer na prohlídku Bílovce. Byly jsme překvapené, jak hezké město to je. Prohlédly jsme si náměstí, kostel s vyhlídkou i zámek. (rb)

tr. H.Dvořáková, R.Benešová

St. žáci a žačky