13. 10. 2013 STŽKY CHOCEŇ KP PCE KRAJE

Krajský  přebor  Pardubického  kraje, starší žákyně 13.10.2013  Choceň-VÝSLEDKY družstva Sokol Geodézie Č. Třebová.

VK Choceň  – Česká Třebová                        0:3          15:25, 13:25, 8:25

Od začátku zápasu jsme o dvě třídy lepší. Bez problému vyhráváme 3:0 a na hřišti vystřídáme i lavičku.

VK Svitavy A – Česká Třebová                           3:0         25:15, 25:22, 25:19              Tento  zápas  bude  o něčem jiném.  Jsem  zvědav s čím na nás soupeř vyrukuje. Toto družstvo neznám, vím, že jsou o rok starší, našich dívek, tedy jejich poslední sezóna v kategorii st. žákyň,  oproti  našim  dívkám. Družstvo Svitav je vyzrálé a patřičně vyhranné. Nedělají tolik  vlastních  chyb,  jako družstva o rok mladší.                                                                                                                                                              Začínáme špatně. Na dívkách je vidět,  že  se  soupeře  bojí,  proto ten obrovský respekt. Problém je přesvědčit dívky, ať konečně přestanou  řešit co mají dívky ze Svitav všechno za sebou, co všechno absolvovaly, a „začnou samy hrát“. Po  prvním  setu,  „se mi to snad podařilo“ a druhý set byly českotřebovské dívky soupeři ze Svitav  rovnocenným  soupeřem. Set prohráváme zbytečnými chybami         v koncovce.  Dívky poznaly, že pokud  budou bojovat jsou schopné hrát s kýmkoliv. Třetí set nebyl špatný, ale některé dívky neodvedly, co se od nich čekalo. Navíc se nám v průběhu prvního zápasu zranila Veronika Šplíchalová,  který tento zápas dohrála, ale v přestávce  mezi  zápasy,  ji  zraněný kotník začal otékat, tak jsem ji  nenechal hrát druhý zápas. Možná kdyby hrála, zápas by se vyvíjel také jinak.  Z prohry nejsem nějak nadšený, ale jsem spokojen s tou skutečností, že dívky poznaly, že se s družstvem Svitav A dá hrát.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                    Veselá Anna, Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Linda Klimková, Veronika Šplíchalová, Foldynová Natálie, Hrišková Radka, Vašinová Dominika.