29. 8. 2020, VOLEJBAL, STARŠÍ ŽÁKYNĚ MAJÍ ZA SEBOU DALŠÍ PŘÍPRAVNÝ TURNAJ.

Dalším přípravným turnajem, kterého se naše žákyně účastnily, byl dne 29.8.2020 Memoriál manželů Vymětalových ve Svitavách. Celkově se účastnilo šestnáct týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin po čtyřech. Nás na úvod čekaly soupeřky z Ústí nad Labem, se kterými jsme ještě nikdy nehrály, a hned poté Slavia Hradec Králové. Oba zápasy měly stejný průběh, ve všech setech uhrajeme okolo 21 bodů. Měly jsme ale na to sebrat oběma družstvům alespoň set. Třetím soupeřem pak byl Prostějov, který byl jednoznačně lepší. Ve skupině končíme na 4.místě, ale pro nás to byly pěkné a kvalitní zápasy. Ve skupině o 13.-16.místo hrajeme se Svitavami B, vyhráváme 2:0. Poslední zápas jsme odehrály proti Přerovu. První set nás soupeřky přehrály, ve druhém jsme se díky výbornému podání naší kapitánky chytly a v tie-breaku jsme už žádné drama nepřipustily. Celkově končíme na 13.místě. Pozitivně hodnotíme nastolené změny v postech hráček, i když z toho logicky teď pramení spousta chyb.

Celkové pořadí: 1. Hlincovka, 2. Prostějov, 3. Havlíčkův Brod

tr. H.Dvořáková, R.Benešová