7. – 8. 9. 2019 VOLEJBAL ST.ŽÁKYŇ, MEZINÁRODNÍ TURNAJ FRÝDEK-MÍSTEK.

Dvoudenní volejbalový turnaj starších žákyň pro pozvané týmy ve Frýdku-Místku. Turnaje se účastnilo celkem 16 družstev, z toho 3 ze zahraničí (dva týmy z Polska a tým ze Slovenska), našich 8 děvčat odehrálo na turnaji 8 utkání s těmito výsledky:  v rozřazovací skupině porazila tým Bílovce (2:0), dokázala fantasticky získat set s celkově šestým týmem turnaje domácím Frýdkem-Místkem (1:2), zápas v této skupině s Valašským Meziříčím byl poznamenán absencí opory týmu a nejlepší hráčky Páji Jebouskové (0:2), která si v tie-breaku v prvním zápase turnaje poranila kotník a tedy celý zbytek turnaje se odehrál v 7 lidech. V další sobotní fázi turnaje děvčata porazila Nový Jičín (2:0), prohrála s Olympem Praha a se slovenským týmem Hnúšťa. V neděli vítězství nad sousedkami z Lanškrouna (2:0) a prohra o celkové 9. místo se sousedkami ze Svitav (1:2) = výborný první set a jasná výhra a ve zbytku už chyběly síly a morál. Celkem tedy 8 utkání, z toho 7 utkání v 7 děvčatech = 3 vítězství, 2 prohry v tie-breaku a 3 prohry. Skvělá parta a výborný kolektivní výkon děvčat: Káji, Marti, Aničky, Dendy, Páti, Nikči, Zuzky, Páji.

Celkové hodnocení turnaje = ukázalo se, čeho jsme se před odjezdem jako trenéři obávali = víkendový turnaj v 8 hráčkách je "hazard“ / velký vliv na skvěle rozehraný turnaj mělo zranění naší velké opory hned v úvodním zápase a jsem rádi, že zranění není vážné a Pája se brzy vrátí na palubovku, držme pěsti za brzké uzdravení / v porovnání s turnajem ve Svitavách je patrný pozitivní  herní posun = celý turnaj byl o velké bojovnosti a chuti do hry, plnily se taktické pokyny, herně stoupáme výše a výše / naše zbraně: podání, pestrý útok, zlepšuje se příjem, bojovnost, odpovědnost a týmovost / oblasti pro další rozvoj: sebevědomí ve hře, úroveň pozitivních emocí a jejich projev ven, postavení v obraně, obrana na síti. Gratulujeme k výkonu všem našim starším žákyním na turnaji a děkujeme, dále moc děkujeme Denise R. za to, že nás podpořila svojí účastí na turnaji a gratulujeme za to, jak skvěle zvládla novou roli v týmu a jak dokázala nahradit v základní šestce zraněnou oporu týmu na bloku. Dále děkujeme za podporu rodičům všech děvčat, která byla na turnaji, však Vy víte proč ...

MR

St. žáci a žačky