16. 11. 2013 STŽKY OLOMOUC KP OLM KRAJE

Krajský přebor Olomouckého kraje,starší žákyně 16.11.2013 Olomouc.

K prvnímu kolu KP Olomouckého kraje odjíždíme do Olomouce.  Po zranění je  A. Veselé, která je v rekonvalescenci po přišití přetržených vazů v kotníku.                                                                                           Takže k dispozici jsou: K.Bělková, T. Pešková, N. Foldynová, L. Klimková, V.Šplíchalová, K. Voleská, D. Vašinová  a H. Václavková.

VK Prostějov - Česká Třebová                        2:0             25:14, 25:8                      Prvním  soupeřem  nám  jsou děvčata z Prostějova. Od prvního setu hrajeme špatně. Děláme obrovské množství chyb. Počítal jsem naše chyby ve druhém setu a bylo jich 23.  Což,  jak  uznáte,  nejde v žádném případě“ uhrát“. O tom, že hrát volejbal umí, nemusí nikoho přesvědčovat!!!  Ale, to musí chtít děvčata sama!!! Když nebudou chtít sama, mé přesvědčování je zbytečné.   Prohráváme oba sety a přemýšlím proč?                                                                           Proč,  hrajeme  bez úsilí, proč, děláme tolik zbytečných chyb, proč, zde není hráčka, která by byla schopná vzít na sebe větší zodpovědnost a pomoci družstvu se z této složité situace dostat.                                 Víte, po skoro 35 odtrénovaných letech máte zkušenosti a víte, co nejvíce rozhodí 13 leté dívky? Jsou to chlapci.  Před,  pár  týdny,  se  podařilo  několika  dívenkám  z  oddílu  volejbalu začít romantický vztah s chlapcem.  Po, takto prohraném zápase s Prostějovem, jsem si je svolal do šatny a podělil se o tyto zkušenosti.  Že dívka vždy dá přednost chlapci před volejbalem, že na něho bude neustále myslet, ať je kdekoliv. Hledat chvilku, kdy by mu cokoliv sdělila i mobilem.  Že, přijde-li,  „ten její“, do tělocvičny, kde dívka hraje mistrovský zápas, budou její myšlenky jinde, nežli na volejbalu. Její očička, budou při každé příležitosti  sledovat  svého chlapce. To, se z jejich  hlaviček,  těžko dostává.  Na to jsem je v sobotu před druhým zápasem upozorňoval.

KRS Uničov – Česká Třebová                          0:2             15:25, 13:25       Družstvo  Uničova je  jednoznačně  nejslabší družstvo této skupiny. Bez problémů a s vystřídáním hráček z lavičky,  vítězíme  2:0.

PVK  Přerov A - Česká Třebová                       2:1             23:25, 25:13, 15:9

Děvčata  z  Přerova jsou v nejsilnější sestavě, právě porazila  2:1  Prostějov. Do prvního setu nastupuje Přerov s 2 dívkami z lavičky.  Od začátku 1.setu vedeme, daří se omezit chyby a ač v koncovce setu trenér Kubík z  Přerova  střídá, 1.set vyhrávají českotřebovská děvčata. Do druhého setu již nastupuje Přerov v základu a jednoznačně nás přehrává. Třetí set hraje Přerov opět v základu a  již si trenér nedovolí  střídat. Prohráváme 9:15, celkově  Přerov vítězí  2:1. Družstva Přerova v tomto 1. kole KP vyhrálo všechny zápasy.

UP Olomouc -  Česká Třebová                          2:1             25:8, 21:25, 15:10                           Přemísťujeme  se do jiné tělocvičny a od  začátku  bojujeme s vlastními  chybami.  První set prohráváme velice snadno. Do druhého setu  nastupujeme  lépe,  již tolik  nekazíme,  jako v  prvním setu.  Od začátku 2. setu jsme jednoznačně lepší, ač v koncovce setu soupeř dotahuje náš bodový náskok, set vyhráváme.   Třetí set je vyrovnaný, dokonce vedeme „v otočce strany“, ale nezvládáme koncovku tohoto rozhodujícího setu.  Prohráváme s družstvem Olomouce 2:1.

Turnaj KP 1. kolo starších žákyň Olomouckého kraje, umístění:                                                                            1. PVK Přerov 2.VK AGEL Prostějov 3. UP Olomouc 4. SK Geodézie Česká Třebová 5. KRS Uničov

Obsazujeme 4. místo a zůstáváme  v elitní skupině St. žákyň Olomouckého kraje.