19. -20. 10. 2019 VOLEJNAL-STARŠÍ ŽÁKYNĚ ,,B“ NA ČESKÉM POHÁRU V POLIČCE.

O víkendu 19.-20.10.2019 proběhlo další kolo celorepublikové soutěže starších žákyň – Český pohár. Po minulém dlouhém víkendu v Bílovci jsme všichni byli rádi, že dalším pořadatelem se stala blízká Polička. Na základě výsledků z kvalifikace nastupujeme ve čtvrté osmičce moravské části soutěže. V sobotu nás čekaly čtyři zápasy. V prvním zápase nastupujeme proti domácí Poličce. Zápas byl z naší strany docela povedený, dlouho se držíme v kontaktu se soupeřkami, hrajeme dlouhé výměny. Po solidním výkonu prohráváme 0:2. Následující dva zápasy mícháme se sestavou, zkoušíme nové posty a nesehranost holek se podepsala na herním projevu i výsledcích 0:2 proti VK UP Olomouc a Vyškovu. Poslední sobotní zápas naše družstvo odehrálo proti Svitavám B. Holky ho odehrály moc pěkně, bojovaly, dařilo se i na útoku - 0:2. Jediným problémem bylo podání, které nás v rozhodujících chvílích nepodrželo. V neděli začínáme proti Zlínu. Navazujeme na výkon z posledního sobotního zápasu. Děvčatům není co vytknout a zaslouženě si vybojovala výhru 2:1. Poslední dva zápasy proti Rychnovu nad Kněžnou a Havlíčkovu Brodu se nesou ve stejném duchu. Soupeřky jsou lepší, přesto ve dvou setech dlouho vedeme a saháme po vítězství. Nakonec rozhodly vždy naše zbytečné chyby a větší zkušenosti soupeřek – 0:2. Celkově ale velká spokojenost s předvedenou hrou.

Za dva měsíce udělaly holky velký herní skok, který je výsledkem jejich výborné docházky na tréninky a množstvím odehraných zápasů. Posun je vidět hlavně na příjmu a na vrchním podání, které už většina zvládá. Objevily se ale i nedostatky ve hře, na jejichž odstranění budeme nově pracovat. Do hry se během dvou měsíců zapojilo patnáct hráček. Každá měla tak šanci prodat věci naučené z tréninku i na zápasech. Někdo se s tím popasoval lépe, jiný hůř. To se vše ale bude ještě časem měnit. Tímto víkendem nám skončilo šestitýdenní období, kdy jsme se všichni prakticky nezastavili. Bylo to náročné, ale rozhodně to stálo za to.:-) V pátek na tréninku se odměníme.:)

tr. H.Dvořáková, R.Benešová

St. žáci a žačky