Volejbalový oddíl TJ Sokol Geodézie Česká Třebová se účastnil,

kvalifikačního turnaje družstev starších žákyň o postup mezi nejlepších 16 družstev finále Mistrovství České republiky.

V  termínu 11. – 12. 5. 2019  Kralupy nad Vltavou.

STARŠÍ ŽÁKYNÉ TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ POSTOUPILY MEZI 16 NEJLEPŠÍCH DRUŽSTEV ČR.

Dne 11. -  12. 5. 2019 pořádal volejbalový oddíl TJ Kralupy nad Vltavou, kvalifikační turnaj starších žákyň           o postup mezi 16 nejlepších družstev, finále Mistrovství české republiky.                                                      Finále MČR začíná v pátek 24 .5. 2019 od 10 hod. v Přerově společným nástupem družstev a končí v neděli 26. 5. 2019 společným nástupem družstev a vyhlášení „ Mistra ČR“ a celkového pořadí družstev.

Sobota 11.5.2019

TJ Geodézie Česká Třebová –  BVC Chodov B         2 : 0  25:12, 25:15

Prvním soupeřem v kvalifikaci, je našim dívkám družstvo z Chodova.  Na začátek soupeř, docela příjemný         k rozcvičení do kvalifikačního turnaje. Hrajeme dobře, neděláme tolik chyb jako soupeř. Vítězíme 2:0.

TJ Geodézie Česká Třebová – VK České Budějovice    2 : 1  25:27,25:19,15:9

Proti družstvu Budějovic, začínáme špatně. Od začátku zápasu děláme chyby, které nejsme  schopné omezit. Když již máme soupeře nadosah, uděláme vlastní zbytečnou chybu. Prohráváme první set. Do druhého setu,  českotřebovské dívky nastupují soustředěné s motivací vyhrát druhý set. Po dobrém výkonu se daří vyhrát druhý set 25:19 a ve stejném úsilí pokračují a vyhrávají 3. set 15:9. Vyhráváme druhý zápas. 2:1.

TJ Geodézie Česká Třebová – TJ Klatovy               2 : 1  24:26, 25:16, 15:10

Českotřebovská děvčata nešťastně podcenila tohoto soupeře. Soupeř si udělal od začátku setu bodový náskok výborným servisem a nedovolil našim dívkám, bodový náskok stáhnout. Druhý set je od českotřebovských dívek zahrán s výrazným úsilím, které jim vyhrává druhý. Ve třetím setu pokračujeme v úsilí a motivaci vyhrát, „což přináší ovoce“. Vyhráváme 2:1. Mrzí mě výkonnostní výpadky dívek. Absolvovat třetí set bere zbytečně sílu, kterou dívky budou potřebovat.

TJ Geodézie Česká Třebová – TJ Kralupy n/ Vltavou    1 : 2  19:25, 25:22, 8:15

Družstvo Kralup je největší favorit táto skupiny. V prvním setu nás soupeř přehrává na servisu, který máme problém zpracovat a zaútočit. Takového soupeře nelze porazit zadarmo přehozeným míčem, „ten máte okamžitě na palici“. Do druhého setu soupeř vystřídat, ale již nebyl schopen střídáním zpět, vyhrát druhý set. Českotřebovské dívky hrály výborně. Problém mám s herními výpadky českotřebovských dívek, nechápu, proč hrají dobře a najednou nejsou schopné dát servis, přihrát, nahrát a zaútočit. Jako by  dívky nebyly soustředěné a šetřily síly. Co můžu jako trenér dělat, když vystřídáte hráčku, protože dělá chyby a hráčka, která střídá, také nepomůže, protože dělá stejné chyby. Není zde bohužel adekvátní náhrada. Prohráváme 1:2.děvčata po velice slušném výkonu vyhrávají 2:0.

Neděle 21.5.2019

TJ Geodézie Česká Třebová –  SK TO Duchcov       2 : 0  25:7, 25:14

První nedělní zápasy bývají vždy nečitelné, nikdo neodhadne, jak se dívky vyspí. Vypadá to, že se českotřebovské dívky vyspaly dobře. Začínáme dobře a já se snažím, máme li dobře rozehraný každý zápas, pouštět na hřiště lavičku. Vyhráváme 2:0.

Geodézie Česká Třebová – VK Hronov                   1 : 2  25:19,21:25,11:15

Tento zápas patřil k zápasům, který se nevydařil. První set vyhráváme v pohodě, 25:19. ve druhém setu vedeme 7:1, ale co následuje je naprosto nepochopitelné. Během několika minut „dostáváme hrozně na zadek“. Dívky nejsou schopné sáhnout na míč, aby neudělaly chybu.  Střídání vůbec nepomáhá, to je snad ještě horší. Soupeř zvedá vše v poli a míč pouze přehodí. Na co českotřebovské hráčky sáhnou, kazí. Takto bezmocné družstvo, se vidí málo kdy. Prohráváme zaslouženě 1:2. .                                                           Vyhraný set, nás dostal mezi tři družstva postupující z kvalifikace na Mistrovství republiky.

Geodézie Česká Třebová – Studio Sport (J. Baumruka) 1 : 2  7:25,25:20,4:15

Tento zápas byl náš poslední z kvalifikace. Jelikož již jsme právě s družstvy Kralup a Studia Sport postoupili na republiku, myslel jsem si, že by jsem mohl nechat zahrát lavičku. Bohužel lavička uhrála pouze 7 bodů, což jim nepomohlo. Myslel jsem si, že by mohly dívky uhrát nějakých 12 bodů, ale bohužel. Do druhého setu jsem pustil zpět základ. Soupeř také vystřídal a „českotřebovské dívky se chytily“. Ač soupeř střídal zpět, nepodařilo se jim vyhrát druhý set. Myslel jsem si, že si dívky ze základu již dokázaly, že by mohly s družstvem Studio Sport, hrát vyrovnaně, že bych na hřiště vrátil zpět lavičku, ale holky ze základu křičely, že je porazí. Bohužel, dostaly 4:15. Prohráváme zaslouženě 1:2.

Pod vedením R.Hanzelky a J. Fišara, hrála a střídala:  kapitánka Lucie Blažková, Adéla Dušková, Kristýna Vernerová, Nikola Hyláková, Anna Kaplanová, Eliška Ropková, Eliška Pešková, Pavlína Jebousková, Sára Horáková, Lucie Neumannová, Martina Klementová, Martina Štanglerová.

Družstva                                Z    V3   V2   P1  P0   Sety     Míče     Body

1. TJ Kralupy                               7      6    1      0    0   14:13     62:216     20
  2. Studio Sport                            7     5     1      0    1   12:33    47:223      17
  3. TJ Sokol Česká Třebová      7     2     2      3    0    11:8    363:333     13
  4. SK Volejbal Klatovy                 7     3     0      2    2      8:8     316:325    11
  5. VK Hronov                               7     0     3     2     2    8:11    344:377      8
  6. SK TO Duchcov                      7      0    3     0     4     6:11    283:371      6
  7. VK České Budějovice             7      0    1     3     3     5:13    330:390      5
  8. BVC Chodov B                       7      0    1     2     4     4:13    269:379      4