12. 10. 2013 STŽKY UNIČOV KP OLM KRAJE

Krajský přebor ve volejbale Olomouckého kraje,kvalifikace starší žákyně 12.10.2013 Uničov-výsledky družstva Sokol Geodézie Česká Třebová .

Do Uničova  odjíždíme  bez T. Peškové, která má nějakou rodinnou oslavu.  Zraněná a po operaci je         G. Kvapilová,  po operaci kýly je  P.  Landová.                                                                                           Takže k dispozici jsou: A. Veselá, K.Bělková, N. Foldynová, L. Klimková, V.Šplíchalová, K. Voleská, D. Vašinová  a H. Václavková,  která začala hrát volejbal od srpna 2013 a vypadá velice  dobře.

UP Olomouc - Česká Třebová                         2:0             26:24, 25:18                      Prvním  soupeřem nám  jsou  olomoucká děvčata. Od začátku zápasu obě družstva dělají obrovské množství vlastních chyb.  Bohužel,  soupeř  má  odehrané  velké množství přípravných zápasů, takže jsou  rozehranější  a důležité míče se jim daří ukončovat. Další výhodou jsou o rok starší děvčata v družstvu, která jsou  právě     o ten rok zkušenější a umí si  poradit.  Prohráváme oba sety, ale zjišťujeme, že to je soupeř, který se dá porazit.

VK Přerov A – Česká Třebová                         2:0             26:24, 25:17                    Děvčata  z  Přerova jsou v nejsilnější sestavě a dle mého je to velice perspektivní parta,  jak somatotypem,  tak i  herně.  Jsou to právě ta děvčata  s kterými jsem v květnu 2012 vyhrál Mistra ČR.                                                                                                                                                             Do prvního setu nastupujeme velice ustrašené a soupeře se viditelně bojíme.  Dívky z Přerova vedou po celý set, ale v koncovce setu zjišťujeme, že se i s tímto soupeřem dá hrát. Postupně  dotahujeme                        a  dokonce  vedeme 23:22, ale zbytečné chyby nám prohrávají první set. Druhý set je opět zcela vyrovnaný,  ale  vyhranější  a jistější soupeř nás přehrává. Přerov má v základu družstva 5 hráček o rok starších a na lavičce dalších 5 starších hráček. Opět zjišťujeme, že i toto je hratelný soupeř, pokud ale „budeme chtít hrát všechny “.

VK Agel Prostějov „B“ -  Česká Třebová                      0:2             21:25, 15:25                           Opět  bojujeme s vlastními  chybami, ale již tolik nekazíme, jako v obou předchozích zápasech.               S přehledem v koncovce vyhráváme první set a druhý je již zcela v naši režii. Vyhráváme 2:0.

VK Agel Prostějov „C“ -  Česká Třebová              0:2             19:25, 8:25                         Zde,  není co řešit od začátku zápasu. Jednoznačně porážíme nejslabší družstvo naši skupiny 0:2. Na hřiště pouštíme lavičku.

Hrajeme kvalifikaci s družstvem Sokol Šternberk o 5. místo v první skupině 1-5. místo.

Sokol Šternberk -  Česká Třebová                            0:2             11:25, 14:25                          Ze  začátku jsou dívky plné obav,  jak tato konfrontace dopadne, ale postupně nabýváme převahu na síti a soupeře docela „mlátíme“. Hra se již zlepšila, ale ještě to není ono, musíme více zapracovat na přihrávce, servisu, nahrávce, bloku a útoku.